Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ARCHÍV - STARŠÍ ZPRÁVY K PŘEČTENÍ

 

   

 

 

Koncertní DVD Roxette "snad" opravdu výjde

Už nikdo snad ani nedoufal, že by koncertní DVD z posledního turné Roxette by mohlo vyjít. Po dlouhých měsících ticha kolem Roxette, se Per včera v krátké zprávě na Facebooku zmínil, že se právě vrátil ze schůzky, na které se finišuje s posledními úpravami živého DVD - Roxette Charm School Tour. Doufejme, že se tedy brzy konečně dočkáme a připomeneme si krásné koncertní roky 2011 -2012, kdy Per s Marií procestovali téměř celý svět se svými nezapomenutelnými hity.

Poznámka: Pořád mi nejde do hlavy, proč je vždy takový problém s vydáním čehokoliv, co se Roxette týče. Nevím, jak to dělají jiní umělci, že ještě jim ani nezkončí turné a DVD je v prodeji. Jde to i u Gyllene Tider..... tak proč ne u Roxette??? :-(

Zdroj: Facebook

/1.září 2013 12:51/


Marie zazpívala princezně Madeleine

Dnešní den byl pro Švédsko velmi slavnostní. Centrem dění se stala svatba princezny Medelein a jejího nyní už manžela Christophera O'Neilla . Pro Roxetteweb by tato zpráva nebyla až tolik zajímavá, kdyby se na této slavnosti neobjevila krásná Marie Fredriksson. Je velmi vzácné vidět Marii oblečenou v šatech, natož v róbě, kterou si dnes oblékla. Kromě toho Marie věnovala snoubencům krásnou píseň Ännu doftar kärlek ve vlastním podání za doprovodu klavíru, za který usedl její manžel  Micke Bolyos  .

Audio záznam si poslechněte : ZDE

Zdroj: Facebook , Soundcloud

/8. června 2013 17:19/


Všechno nejlepší Marie!

Marie Fredriksson právě dnes 30.5.2013 slaví své "polokulaté" narozeniny. Přejeme všechno nejlepší, mnoho zdraví a hodně hudebních nápadů.

 

 

/ 30.5.2013 10:55/


Roxette Live - Snowpen Air ,  Švýcarsko

Roxette právě hrají na horském festivalu Snowpen Air ve Švýcarsku. Je to téměř sedm měsíců, co kapela ukončila dvouleté světové turné. Nyní se opět na krátkou chvíli setkali, aby zahrály své hity v mrazivých horách. Marie vystoupila na pódiu v pestrobarevném kabátu, který známe z videoklipu Milk and Toast and Honey, nebo také z novoročního koncertu v Polsku. Per svůj outfit doplnil zrcadlovkami na očích.

Per už reagoval a bezprostředně po koncertu poděkoval skvělým fanouškům se slovy, že bylo fajn opět vidět tolik lidí a známé tváře v prvních řadách. Dále pochválil kapelu za skvělý výkon, jakoby ani nebyla několikaměsíční pauza od posledního koncertu Roxette. Kapela vypadala, jako by se právě vrátila z Mexika, kde byl poslední koncert. Koncert trval celou hodinu a půl. Prozatím neznáme celý setlist, nicméně víme, že Roxette zahájili vystoupení písní "Dressed For Succes" a "Sleeping In My Car". Posledním songem byla píseň "The Look". 

 1. Dressed for Success
 2. Sleeping in My Car
 3. The Big L.
 4. Spending My Time
 5. Stars
 6. She’s Got Nothing On (But the Radio)
 7. Perfect Day
 8. It Must Have Been Love
 9. 7Twenty7
 10. Fading Like a Flower
 11. Crash! Boom! Bang!
 12. How Do You Do!
 13. Dangerous
 14. Joyride (band presentation before Joyride and local song: ………) /only some fan balloons, no beachballs in the snowy mountains/
 15. Listen To Your Heart
 16. The Look 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

První ( a poslední ) letošní vystoupení Roxette se blíží

Po dlouhých měsících od ukončení světového turné, je opět šance vidět kapelu Roxette společně na jednom jevišti. Bude se jednat o první a také poslední společné vystoupení naplánované na letošní rok. Per a Marie se setkají v horské středisku Scheidegg Kleine, kde zahrají 6.4.2013 v rámci pravidelného festivalu Snowpen Air. Podle dostupných informací, by Roxette mohli zahrát až patnáct písní, podobně jak tomu bylo na jiných festivalech v rámci world tour 2011-2012 . Roxette by se v tento den měli objevit na pódiu někdy kolem půl čtvrté odpoledne, bezprostředně po vystoupení kapely One republic. Akce je téměř vyprodaná, nicméně nějaké vstupenky k mání stále jsou.

Kromě tohoto vystoupení se v současné době Per věnuje projektu Gillene Tider, se kterým dokončil nové album a chystá šňůru několika koncertů po Švédsku. Ani Marie si nedopřává příliš odpočinku a intenzivně pracuje taktéž na své další sólové desce.

Zdroj: Roxetteblog

/30.března 2013 18:56/


Roxette UNPUGGED v českém éteru

Následující víkend v českém rádiovém éteru bude patřit "unplugged" koncertům. Síť Hitrádií si pro své posluchače přiravili hudební lahůdky v podobě několika koncertů tzv. bez proudu. Jedním z těchto koncertů bude patřit také Roxette. Záznam koncertu pochází z roku 1993, kdy bylo toto vystoupení zaznamenáno hudební stanicí MTV. Kromě Roxette zazní koncerty dalších hvezd jako jsou, Nirvana, Ricky Martin, Bryan Adams, REM . Unplugged víkend začne již tento pátek v pravé poledne.

Zdroj: Hitradio Orion

/19.února 2013 14:37/


"Travelling World Tour 2012" ve švédské televizi

Švédská televize SVT odvysílala další pořad o domácí kapele Roxette. Po dokumentu byla nyní odvysílaná zkrácená verze živého koncertu z loňského turné.  Stopáž koncertu byla necelých 60 minut a obsahovala největší hity Roxette v živém podání. Nejedná se o klasický formát koncertu, na který jsme zvyklí, ale jak už bylo dříve řečeno, záznam se pořizoval na tzv. ruční kameru. Tudíž chybí záběry z kamerových jeřábů a jiných klasickým metod natáčení. Odvysílaný záznam tak ukazuje netradiční záběry jak na Roxette, tak i do řad fanoušků. Další netradiční věcí je spojení živých záznamů z různých míst turné. Natočené písně byly tak pořízeny například v Argentině, Jižní Africe, Německu, Švédsku či Santiagu. V televizním záznamu zdaleka není celý setlist koncertu. Do hodinového pořadu se vešlo 11 hitů. K mému překvapení koncert nezačíná známou " Dressed For Succes", ale vždy druhou v pořadí " Sleeping In My Car". Nasledují "She´s Dot Nothing On", "It Must Have Been Love" , "7Twenty7", "Joyride" , "The Look" , "Iťs Possible" , "Crash!Boom!Bang" , "Listen To Your Heart" , "Spending My Time" a "Church Of Your Heart". Doufejme, že verze pro DVD bude obsahovat celý setlist s dalšími asi jedenácti písněmi, které Roxette na turné běžně hráli. Podle posledních informací, by DVD mělo vyjít někdy koncem února, nebo začátkem března.

Koncert si můžete přehrát na stránkách SVT ZDE

3.Ledna 2013 12:26

Zdroj: SVT


Švédská televize odvysílala nový dokument o Roxette

Švédská televize SVT dnes večer odvysílala zkrácenou verzi dokumentu o Roxette. Dokument se natáčel během loňského turné "Charm School World Tour". Filmový materiál ukazuje zákulisí jak turné, tak průběh natáčení alba "Charm School". Během padesátiminutového filmu se zavzpomínalo i na rok 2002, kdy Marie onemocněla. Velmi emotivní záběry na plačící Marii nepotřebovaly komentář. Dokument byl natočen v rodné švédštině, takže doufejme, že se brzy objeví i anglická verze.

Na dokument se můžete podívat  ZDE

Zdroj: SVT

/27.prosince 2012 23:59/


Veselé Vánoce přejí Roxette

Jako každý rok, tak i letos nezapomněli popřát Per a Marie Svým fanouškům k Vánocům.

Rok 2012 se ukázal jako senzační. Obrovské turné, nové písně, album.... Mnoho rozdaných autogramů, tisíce skvělých vzkazů. Všechno bylo mnohem větší než se čekalo! Děkujeme, že nám pomáháte dělat to, co děláme. Bez vás bychom stále hráli v Pizza Hut.

Takže mějte krásné Vánoce, hodně lásky a prima nový rok. Uvidíme se ... Per, Marie a zbytek Rox bandy.

 

21.prosince 2012 18:08


Roxette zahrají v roce 2013 pod širým nebem

Podle již potvrzených zpráv by se měli Per a Marie s kapelou ukázat 6. dubna 2013 na "horském" festivalu ve švýcarském Kleinen Scheidegg na Snowpen Air 2013 . Měli by zahrát na jednom pódiu s několika dalšími hvězdami světové pop music, jako jsou například One republic,Hanery Amman ,či  MC Juli . Zajímavost na závěr. Koncert se bude konat celých 2061 metrů nad mořem. Podrobnosti o celé akci budou brzy zveřejněny na webový stránkách www.snowpenair.ch

Zdroj: Roxetteblog

/25.11.2012 10:17/


Roxette zahráli na otevření "Friends Areny"

Roxette včera večer vystoupili na slavnostním galavečeru u příležitosti otevření stadionu " Friends Arena " na předměstí Stockholmu. Per a Marie zahráli na kulatém pódiu uprostřed stadionu své největší hity " The Look" a " It Must Have Been Love ". Roxette vystoupili ve stejném složení, jako při světovém turné, které skončilo začátkem září. 

Ikona výstrahy
 
 

Zdroj: Facebook

/ 2á. října 2012 17:21/


Rozhovor s Roxette pro CBS

Zdroj: Youtube
/ 7. října 2012 10:07/

Světové turné Roxette dnes končí

Po téměř dvou letech dnes končí celosvětové turné Roxette "Charm School World Tour". Roxette projeli téměř celý svět, jako za dob jejich největší slávy. Per a Marie odehráli neuvěřitelných 140 koncertů. Dnes je čeká závěrečný 141 v Mexiku. Původní myšlenka byla odehrát pár koncertů pro radost. Nadšení fanoušků však překonalo všechny představy a Roxette tak rozjeli téměř dvouletou šňůru. Většina koncertů byla vyprodaná a Roxette vidělo neskutečných téměř 1 500 000 fanoušků. Co bude následovat? Nikdo s určitostí zatím neví. Jistotou pro fanoušky bude připravované DVD z této nekonečné cesty, které bude velkou vzpomínkou na právě končící veleúspěšné turné. Filmový materiál by měl být uvolněný do prodeje někdy kolem Vánoc, takže skvělý dárek :-) . Co se samotných Roxette týče, je dost pravděpodobné, že bude následovat pauza .... i když se proslýchá, že by snad pauza ani nemusela nastat, jelikož je to pro Marii neskutečná rehabilitace po prodělané nemoci. Přestávka by mohla znamenat výpadek z pracovního nasazení a tím také horší možnost návratu Roxette. Tak uvidíme....

/ 19.září 2012 20:15/


 

Roxette USA TOUR - LIVE - Toronto

01. Dressed For Success
02. Sleeping In My Car
03. The Big L.
04. Spending My Time
05. Stars
06. She’s Got Nothing On (But The Radio)
07. Perfect Day
08. Things Will Never Be The Same
09. It Must Have Been Love
10. Opportunity Nox
11. 7Twenty7
12. Fading Like a Flower
13. Crash Boom Bang
14. How Do You Do!
15. Dangerous
Band presentation
16. Joyride

17. Listen To Your Heart
18. The Look
19. Church Of Your Heart

 


Roxette USA TOUR - LIVE - Ottawa

Zdroj: Roxetteblog

/30.srpna 2012 10:15/


Roxette zahrají na slavnostním otevření stadionu

Roxette by se měli stát oficiálními hosty, při otevření nového fotbalového stadiónu ve Švédsku. Stadión dostal název Friends Arena a postaven je nedaleko Stockholmu ve městě Solna. Per a Marie by měli zahrát na slavnostním otevření, společně s dalšími kapelami, jako jsou First Aid Kit, Loreen, Jump the Gun, Sven-Ingvar, Agnes, Danny or Richard Wolff . Ceremoniál by se měl uskutečnit 27. října.

Zdroj: Roxetteblog

/22.srpna 2012 12:20/

 

 


Roxette čeká poslední vystoupení v Evropě

Už zítra Per a Marie vystoupí na firemní akci kosmetické firmy Oriflame. Mělo by se jenat o 45 minutové vystoupení na této akci. Zároveň se jedná o zřejmě poslední evropské vystoupení v rámci světového turné Roxette 2011 - 2012. Koncert se uskuteční na domácí půdě, tedy ve Stocholmu a ve známe hale Globen. Podle nepotvrzených zpráv, by mělo být vystoupení dostupné živě na internetu.

Zdroj: Facebook

/21.srpna 2012 14:11/


Roxette LIVE - Parkenfestivalen - Norsko

Zdroj: Facebook

18.srpna 2012 15:33


Roxette čeká největší koncert turné 2011 - 2012

Na velkém fotbalovém stadionu se již staví pódium pro zítřejší koncert Roxette v Rumunsku. Jedná se již o druhé vystoupení v této zemi, během světového turné, které bylo zahájeno v roce 2011. Roxette se tentokrát vrací na velký stadión Cluj-Napoca, který je připraven pro 30 000 fanoušků. Podle posledních zpráv by se mělo jednat o vůbec největší koncert Roxette, během tohoto turné. Dlouhé týdny dopředu je již beznadějně vyprodán sektor Golden Circle. Dvouleté turné Roxette již pomalu chylí do svého závěru. Zbývá odehrát posledních 18 koncertů a pokud se Per s Marií nerozhodnou jinak, úplně poslední koncert se uskuteční 19. září v Mexiku.

 

Zdroj: Roxetteblog

/18.července 2012 11:51/


Roxette LIVE - Birmingham

Zdroj: Roxetteblog

/8.července 2012 9:59/


"The Sweet Hello, The Sad Goodbye" výjde na vinylu

Další malý dárek pro fanoušky Roxette si Per a Marie připravili v podobě vinylu s nově upraveným singlem "The Sweet Hello, Sad Goodbye". Původně jen digitálně vydaný singl dostane podobu klasické černé desky, na které uslyšíme nejen nový remeak této písně, ale budou zde ke slyšení ještě původní verze, včetně dema.

Zdroj: Facebook

/2.července 2012 16:03/


"The Sweet Hello, The Sad Goodbye" v novém kabátě

AKTUALIZACE: Poslechněte si "The Sweet Hello, The Sad Goodbye" zde: song

Novou verzi starého, ale fanoušky velmi oblíbeného hitu "The Sweet Hello, Sad Goodbye" si vzal do parády již známý Peter Boström aka Bassflow, který se podepsal i pod mix singlu "Speak To Me" a upravil song do nového zvuku. Nahrávka se měla původně objevit již na letos vydaném albu "Travelling", nicméně se tak nestalo, jelikož finální mix se jednoduše nestihl. Náprava přišla o několik měsíců později, kdy bude tato píseň uvolněna jednotlivě. Novou podobu krásné balady by jsme si měli poslechnout již dnes během odpoledne. Píseň by měla být také ke stažení na iTunes.

Zdroj: Roxetteblog

/26.června 2012 13:36/

 


"EMI se k nám chová macešsky".... říká Per v rozhovoru

Per poskytl před koncertem v Kapském Městě krátký rozhovor fanouškovi a dopisovateli The Daily Roxette Hanro Manefeldtovi, tady jsou jeho stěžejní body.

Roxette hrají v Jihoafrické Republice už druhý rok po sobě. Obyčejně se podobné věci nedějí, kapela většinou vydá další desku než se vrátí do stejné země. Proto byl Per překvapený, když pořadatelé pozvali Roxette do stejné země podruhé v rozmezí pouhých dvanácti měsíců. Loni Roxette odehráli sedm koncertů v Cape Town a Sun City. Letos se vrátili do Cape Town, které oba milují, a přidali Johannesburg a Durban. Loni sice hráli více koncertů, ale letos hráli na stadionech s větší kapacitou. Co se promo aktivit týče, Per prohlásil, že mateřská EMI se k nim chová velice macešsky, Roxette jsou svou vydavatelskou firmou ignorování prakticky po celém světě. Když vydáte album a nový singl a neví o tom ani největší rádia v zemi, je něco špatně. V okamžiku, kdy vaši skladbu hrají hlavní rádia, přidávají se i ta lokální, ale v současnosti nikdo ani netuší, že Roxette vydali "Travelling". Důvod proč i přesto můžou Roxette koncertovat po celém světě je ten, že se svým obsáhlým repertoárem patří mezi velikány jako U2, REM nebo Depeche Mode, i když jsou více popaři než rockeři. Co se připravovaného dokumentu týče, Roxette mají natočeno sedm koncertů, převážně ručními kamerami, protože Per chtěl mít v dokumentu atmosféru, jakou má například dokument "Rattle & Hum" od U2. Zatím se nerozhodl, jestli z toho nakonec bude pouze devadesátiminutové koncertní DVD nebo dokument se záběry koncertu plus vstupy s rozhovory, záznamem ze zákulisí a podobně. Je natočeno zhruba 800 hodin záznamu, takže určitě bude z čeho vybírat. Novým singlem bude "Touched By The Hand Of God". Tenhle song si vybrali Němci, Anličané zase chtěli jako dvojku vydat "Lover Lover Lover". Per prohlásil, že mu osobně je jedno, který ze songů si kdo vydá, pokud neodflákne podporu a promo.

Co se týče soundtrack alba k novému filmu Jonase Åkerlunda "Small Apartments", je na něm 5 regulérních skladeb z alba "Son Of A Plumber", několik dalších v instrumentální nebo pozměněné verzi s orchestrem, lesním rohem nebo trumpetami. A bude na něm i několik zbrusu nových skladeb ve stylu starých "SOAP". Na albu je například výborná čtyřminutová instrumentální verze "Burned Out Heart", ve filmu z ní uslyšíte 4 vteřiny. Celé album má 54 minut.

Zítra (úterý 12. června) se koná meeting, na kterém by se mělo rozhodnout, jak bude vypadat blízká budoucnost Roxette. Per už dříve zmínil, že oba uvažují o sólových počinech, ale nic ještě není definitivní. Turné končí v září, takže potom se uvidí. Dnes už vše stojí a padá s Marií, když bude chtít jít do něčeho nového, Roxette pokračují, když řekne ne, Roxette dostávají červenou a dají si pauzu. Marie dnes již volné dny během turné netráví výlety s kapelou, ale odpočívá. Nicméně takto jí to vyhovuje a není důvod na tom něco měnit. Tak jako tak si Marie v současnosti turné užívá daleko nejvíce za posledních 17 měsíců.

Zdroj: Roxroom , TDR

/11.června 2012 17:47/

 


 

Roxette LIVE - Johannesburg

Zdroj: Facebook

/4.června 2012 19:52/


 

Živé DVD Roxette výjde pravděpodobně kolem Vánoc

Po několikatýdenních diskuzích fanoušků na Facebooku ohledně připravovaného DVD Roxette, se k celé věci vyjádřil ten nejpovolanější. Per Gessle včera v krátkosti informoval na sociální síti, že DVD by se snad mělo objevit na trhu někdy v předvánočním čase. Mohlo by se tak stát v listopadu. Per se rozepsal i o obsahu DVD. Roxette mají v tuto chvíli natočeno více jak 300 hodin různého materiálu, ze kterého se bude vybírat to nejlepší. Stopáž DVD by měla být cca 90 minut. I přes nespokojenost fanoušků si Per stále stojí za svým a DVD tak zřejmě nebude obsahovat celý záznam koncertu, ale bude se jednat o jakýsi průřez právě probíhajícího turné. Per věc odůvodnil tím, že veškeré záznamy se pořizují na "handcam", tedy ruční kameru, tudíž touto technologií nelze pořídit dostatečně kvalitní záznam koncertu pro vydání na DVD. Střih finální podoby DVD by měl začít již během tohoto léta.

Zdroj: Facebook

/21.5.2012 15:40/


"It´s Possible LIVE - Buenos Aires

Roxette včera odehráli svůj 99. koncert v pořadí. Per a Marie se vrátili do Luna Parku v Buenos Aires, kde je opět čekala do posledního místa zaplněná hala. Při tomto koncertu zazněla také píseň "It´s Possible", která se tak dostává do setlistu probíhajícího turné. Je to vůbec porvé, kdy se nový singl hrál zcela živě. Do seznamu písní se také vrátila diváky tolik oblíbená balada "Silver Blue". Per ve svém komentáři nezapoměl pochválit místní publikum se slovy, že takto hlasité publikum ještě kapela nezažila :-) . Na video s "It´s Possible" se můžete podívat  ZDE .

Zdroj: Roxetteblog, Youtube

/25.dubna 2012 11:46/


Roxette live: Lima - Peru

Zdroj:Roxetteblog

/23.dubna 2012 11:55/


Musicserver: Cestující Roxette podruhé 7/10

Hudební portál Musicserver v čerstvých recenzích alb nezapoměl ani na novinkové "Travelling". Roxette si vysloužili sedm bodů z deseti a velmi příjemnou recenzi. Můžete číst ZDE

Zdroj: Musicserver

/19.dubna 2012 10:08/


Roxette live: Caracas - Venezuela

Zdroj: Roxetteblog

/18.dubna 2012 17:40/


Už zítra pokračuje "nekonečné" turné!

AKTUALIZACE: Další nové termíny : 30.srpna - Toronto / 31.srpna - Montreal / 9.září - Calgary / 10.září - Edmonton / 12.září - Vancouver

AKTUALIZACE: Právě dnes byly oznámeny dva nové termíny koncertů v Kanadě. 29.srpna se Roxette představí v Ottavě a 7.září příjde na řadu Winnipeg. 

Roxette už zítra odstartují zřejmě poslední část "nekonečného" turné, na kterém jsou Per a Marie již od loňského roku, kdy turné zahájili 28.února 2011 v ruské Kazani. Nyní Roxette čeká daleká Amerika a další země. Roxette měli několikatýdenní pauzu, nicméně v žádném případě nezaháleli. Během této doby bylo vydáno novinkové album "Travelling", natočeno video k novému singlu "Its Possible" a stihnuto bylo i jedno televizní vystoupení. Nyní se Roxette ale soustředí na start další etapy turné. Již zítra se představí venezuelskému publiku. Prozatím je v plánu na 45 dalších koncertů. Zda se objeví ještě další termíny je prozatím ve hvězdách. Nicméně poslední koncert by se měl uskutečnit 14.září v San Fransicku.

/16.dubna 2012 9:50/


Roxette míří na americké tour

Roxette míří po dvaceti letech opět koncertovat po amerických městech. Jako první termín bylo před několika dny oznámeno 14.září 2012. V tento den se Roxette představí v San Franciscu(The Nob Hill Masonic Center). Další data na sebe nenechaly dlouho čekat a tak se přidávají i další města : 2.září - New York( Beacon Theatre), 3.září - Boston ( Orpheum Theatre), 15.září -  Los Angeles (Gibson Amphitheatre).

Zdroj: Roxette.se

/11.dubna 2012 10:46/

 

 


Video "It´s Possible"

 


 
zdroj:Youtube

/31.3.2012 17:12/


Video k "It´s Possible" je na světě

Dnes přesně v pravé poledne si odbylo premiéru nové video k novému singlu "It´s Possible". Jeho předdzvěstí bylo ranní vysílání TV 4, kde byl odvysílán krátký rozhovor s Marií a Perem. Součástí byly i krátké ukázky z videoklipu. Bohužel video bylo prozatím uvolněno pro německý trh, takže zbytek světa prozatím čeká. Dá se však předpokládat, že je to otázka maximálně hodin, kdy se podaří video rozšířit. Z ukázek se ale dá vypozorovat, že video je velmi živé a velmi zajímavé. Střídají se zde prvky animace se záběry na zpívající Marii s Perem. Video v podstatě kopíruje téma celého alba "Tarvelling". Jsou zde použity i hlavní motivy alba, tj. autobus z hlavního bookletu a další. Prozatím máme k dispozici jen pár obrázků, nicméně netrpělivě vyhlížíme video. Jak se objeví, bude tu!

/ 31.března 2012 13:00/


Premiéra videoklipu k "It´s Possible" již tuto sobotu

AKTUALIZACE: Podle posledních informací z Facebooku by se sobotního interview měla zúčastnit i Marie Fredriksson. Další novou informací je, že nové video "It´s Possible" by se mělo objevit od 12:00 hod. na německém portálu myvideo.de.

Již tuto sobotu 31. března bude mít svoji premiéru zbrusu nové video k novému singlu "It´s Possible". Videoklip bude slavnostně uveřejněn v pořadu švédské televize TV4 Nyhetsmorgon. Součástí premiéry by měla být i samotná návštěva Pera Gessla ve studiu, kde proběhne i rozhovor. Pořad začíná v 10:30.

Zdroj: Facebook a Roxetteblog

/30.března 2012 9:04/


"Travelling" sedmé nejprodávanější album v ČR

Necelý týden od vydání nového alba "Travelling" si Roxette již připisují další úspěch v prodejnosti alba. Z nuly hned na sedmé místo vstoupili Roxette do hitparády IFPI ČR. Jedná se o žebříček mapující nejvíce prodáváná CD v ČR. Kromě alb IFPI sleduje i rotace jednotlivých singlů v českých rádiích. V tomto žebříčku Roxette s "It´s Possible" zatím nefigurují, nicméně se dá předpokládat, že i do této hitparády nahlédnou, ovšem s jistým zpožděním, díky těžkopádnosti českých rozhlasových stanic. Roxette podle neověřených informací již stihli získat za nové album ve svém rodném Švédsku zlatou desku, která se uděluje za prodej více jak 20 000 prodaných nosičů.

Zdroj: IFPI ČR

/27.března 2012 23:02/


Roxette natáčí video k "It´s Possible"

Na Facebooku se dnes objevilo několik krátkých videí zachycující zákulisí natáčení videoklipu k novému singlu "It´s Possible". Podle již zmíněných videí se zdá, že by se mohlo jednat ve finále o velmi zajímavý klip. Marie sedí v jakémsi kosmickém křesle před videostěnou, která bude zřejmě dokreslovat celé video. Per byl zachycen s postříbřenou kytarou na chodbě, zřejmě před ateliérem, kde se video natáčí. Na výsledek si ale ještě pár dnů budeme muset počkat.

AKTUÁLNĚ: Roxette vystoupili ke stému vydání televizním pořadu Show  Benissimo v Curychu. Per a Marie zde vůbec poprvé veřejně představili nový singl "It´s Possible". Na video se můžete podívat ZDE  Vystoupení Roxette naleznete v čase 2:00:16

Zdroj: Facebook

/24.března 2012 23:32/


Vychází "Travelling"

Dlouho avizované album "Travelling" vchází do prodeje. Ač oficiální datum vydání připadá až na zítřek, pátek 23.3. , již dnes je album bez potíží k dostání ve všech obchodech s hudbou. Nebyl jsem vyjímkou a album mám již ve své sbírce. První cesta tohoto CD putovala pochopitelně do přehrávače. Již od prvního tónu jsem si byl jistý, že se jedná o důstojného, né-li lepšího nástupce stařičkého "Tourism". Již první píseň "Me & You & Terry & Julie" mě velmi příjemně překvapila svoji nápaditostí. Přechody rychlého tempa do pomalého, jsou u Roxette celkem běžné. U této písně mi však příjdou tak trochu jiné a přitom skvělé. Do posledního tónu jsem napnutý "jak to dopadne". Opravdu povedená píseň. Favoritem a doufám také druhým singlem je pro mě " Touched by the Hand of God". Tak našláplou pecku s refrénem už dlouho Roxette neudělali. Řekl bych, že se jedná o zaručený hit.... uvidíme :-) . I ostatní písně jsou skvělé. Líbí se mi vyrovnanost a poměr písní, ve kterých se střídá Marie a Per. Marie stále dokazuje, že její hlas je výjimečný a tak silný, v baladách naopak něžný. Když odbočím od samotných skladeb a budu hodnotit booklet alba, i zde musím Roxette chválit. Plnohodnotný a velmi pěkný booklet doplňuje již tak kvalitní CD. Kvituji i klasický plastový obal, který alespoň na mě působí jako řádný a klasický nosič. No a na samý konec bych pochválil i cenu alba. Ač mi v případě Roxette je jedno, kolik co stojí, cena 299 Kč za novinkové album je víc než příjemná.

/22.března 2012 17:50/


"Travelling" dostává jasné obrysy

S blížícím se datem vydání alba "Travelling" se dnes konečně objevily ukázky nových songů. Pro netrpělivé fandy hudební portál Amazon.UK uvolnil několik ukázek. Poslechnout si je můžete ZDE

Zdroj: Amazon.uk

/13.3.2012 18:35


Premiéra singlu "It´s Possible" na rádiu Rubi

AKTUALIZACE: Poslechněte si, jak probíhala premiéra singlu na rádiu Rubi. Vpravo v liště naleznete přehrávač... užijte si to!

Dnes krátce před pátou hodinou odpoledne si střihl na rádiu Rubi svoji premiéru nový singl od Roxette "It´s possible". Ještě než song zazněl, věnovalo rádio kapele Roxette své hudební zprávy, ve kterých informovalo o právě chystaném albu "Travelling".

 

Zdroj: Radio Rubi

/7. března 2012 17:34/


Nové promo fotky Roxette

Stránky hudebního vydavatelství dnes zveřejnily několik nových fotografií, které budou zřejmě součástí bookletu k novému albu "Travelling".

Zdroj: EMI.de

/6.března 2012 16:20/


"Travelling" bude trvat téměř 52 minut

Dnes se na internetu objevil seznam písní, které budou na albu "Travelling" včetně jejich stopáží. Celkový čas alba bude 51min 45sek.

 1. Me & You & Terry & Julie 3:46
 2. Lover Lover Lover (Album Version) 4:00
 3. Turn of the Tide 4:11
 4. Touched by the Hand of God 3:48 
 5. Easy Way Out 3:38
 6. It's Possible (Version One) 2:38                                                                                             
 7. Perfect Excuse 3:41
 8. Excuse Me, Sir, do You Want Me to Check on Your Wife? 4:15
 9. Angel Passing 2:47
 10. Stars (Soundcheck, Dubai, May 20 2011) 3:36
 11. The Weight of the World (Vocal Up Mix) 2:52
 12. She's Got Nothing on (But the Radio) (Live in Rio de Janeiro, April 16 2011) 4:41
 13. See Me (New Version) 3:49
 14. It's Possible (Version Two) 2:45
 15. It Must Have Been Love (Night of the Proms, Rotterdam 2009) 4:18

Zdroj: Roxetteblog

/5.března 2012 16:15/


"It´s Possible" v plné kráse!

A je to tady. Dnes je premiérový den pro nový singl od Roxette " It´s Possible". Do včerejška byla k "ochutnání" devadesáti vteřinová ukázka. Nyní už máme možnost si song vychutnat celý. Tak neváhejte a volume doprava : ZDE

Zdroj: Youtube

/2.března 2012 9:48/

 

 


Poslechněte si ukázku nového singlu "It’s Possible"

Den před svojí premiérou EMI vypustila malou ochutnávku nového singlu Roxette " I´ts Possible". Poslechněte si : ZDE

 

 

Zdroj: EMI

/1.března 2012 11:14/

 

 

 


“It’s possible" bude první singl z "Travelling"

AKTUALIZACE: Premiéra singlu by měla proběhnout již tento pátek 2.3.2012.

Německý internetový obchod s hudbou  Grooves-Inc na svých internetových stránkách uvedl informaci o prvním singlu Roxette z nového alba Travelling, které má vyjít 23.března. Jak už se před pár dny spekulovalo, bude se opravdu jednat o píseň “It’s possible". Singl výjde ( alespoň v Německu ) týden před vydáním alba 16. března. Zda tomu tak bude i v ostatních zemích zatím není jasné. Spekulace o této písni se začaly šířit poté, co byl zaznamenán úryvek ze zvukové zkoušky před koncertem v Perth, kde právě tuto píseň nacvičovali. Dá se tedy předpokládat, že se píseň dostane časem i do playlistu probíhajícího turné.

Zdroj: Roxetteblog

/ 29. února 2012 19:23/


Dvě verze jedné písně na "Travelling" a jiné zajimavosti... prozradil Per

 

Per dnes před melbournským koncertem poskytl exkluzivní a rozsáhlý rozhovor serveru Daily Roxette. Tady jsou nejzajímavější postřehy.

Nové album se původně mělo jmenovat "Tourism 2", ale vydavetelské firmě se tento název nelíbil, protože mít dvě alba se stejným názvem by mohlo být pro potencionální kupce matoucí. Per proto přišel s názvem "T2" nebo "2Rism", ale ani to se firmě nelíbilo. Nakonec tedy Per s Marií přišel s úplně novým názvem "Travelling" a jako podtitul použili podtitul předchozího "Tourism", tedy "Songs From Studios, Stages, Hotelrooms And Other Strange Places".

První skladba, o které se Per rozpovídal, je skladba "Perfect Excuse", která se už objevila na jeho sólovce "Party Crasher". Tentokráte ji však kompletně nazpívaly Marie s Helenou a skladba prý zní fantasticky. Je prý pomalejší a vůbec hodně odlišná od původní verze. Další nová skladba pro "Travelling" je skladba "Turn Of The Tide", která vznikla původně pro album "Have A Nice Day". Ta se na toto album nedostala, protože Per měl "Anyone" a "Salvation" a další baladu nepotřeboval. Marie prý na ní předvedla nejlepší výkon od "My World, My Love, My Life". Je to skutečně masivní balada. Nová verze začala vznikat v hotelovém pokoji v Sun City, původně jen s kytarami, ale potom se skladby ujal Pelle a postupně tak vznikla balada s bicími a baskytarou. Nakonec Roxette přidali smyčce a vznikla tak další velká balada. Další skladbou je "Excuse Me Sir, Do You Want Me to Check on Your Wife", která zní jako by ji nahráli Tom Petty a jeho The Heartbreakers. Hlavní vokály nazpíval Per, refrén potom Marie. Další skvělá skladba. "It's Possible" je další track na albu. Ten bude nakonec na albu ve hned ve dvou verzích. První natočili ve stylu "She's Got Nothing On" a druhou potom jako její odlehčenou sestru, ta je velmi podobná stylu "Hjärta utan hem" z alba Gyllene Tider "Finn 5 fel", takže ve stylu šedesátých let. Je to pro Roxette zcela nový způsob práce, dvě verze jedné skladby zatím na žádném albu nevydali.

Na albu nebude nová akustická verze "What's She Like?" z alba "Crash! Boom! Bang!", ta nakonec skončí na úplně jiném, zatím tajném projektu.

Název prvního singlu zatím nebyl zveřejněn, video pro něj ale bude sestříháno z již natočeným záběrů, možná bude trochu ve stylu cartoon story, takže se máme na co těšit. Ve skladbě zpívají jak Per tak Marie. Další novinkou je "Angel Passing", což je balada pro změnu nazpívaná Perem a Marie jen frázuje (podobně jako v "A Thing About You" nebo "She's Got Nothing On"). Na albu bude také nová verze skladby "Stars", která vznikla během zvukové zkoušky v Dubai, takže je stoprocentě naživo a zní skvěle. Per prozradil, že Marie je prý nadšena z koncertování a turné se tak zase protáhne. Během srpna a září tak Roxette zahrají ve Státech, Kanadě a Mexiku, kde by turné mělo zkončit. Marie se zase rozezpívala, takže práce na "Travelling" probíhaly daleko uvolněněji než na "Charm School". Na plánu je konečně také živé DVD, které vznikne během jara na jihoamerickém turné. Na dalším DVD potom vyjde nově natočený devadesátiminutový dokument, který vznikal celý loňský rok. Roxette si prý zaslouží další nový dokumentární film. A nakonec tu je ještě soundtrack k novému filmu Jonase Åkerlunda "Small Apartemnts". Na něm jsou skladby z Perova "Son Of A Plumber", "Mazarinu" a přibyly i nějaké nové instrumentálky.

Zatím známými slkadbami na albu "Travelling" tedy jsou "Me & You & Terry & Julie", "Lover Lover Lover", "It’s Possible 1", "It’s Possible 2", "Excuse Me, Sir, Do You Want Me To Check On Your Wife?", "Touched By The Hand Of God", "Perfect Excuse", "Turn Of The Tide", "Angel Passing", "Stars" a pravděpodobně také "Charm School". Zbývají 4 skladby, z nichž několik bude live verzí již známých hitů.

Zdroj: TDR , Roxroom

/23.února 2012 11:38/


 

 

Známe první názvy písní z alba "Travelling"

Dnes byly oznámeny první názvy písní z připravovaného alba "Travelling", které se objeví na trhu již koncem března. Album by mělo obsahovat 15 písni a zde je seznam doposud známých názvů.

AKTUALIZACE: Per v rozhovoru pro TDR prozradil několik dalších názvů písní, které výjdou na novém albu. Zde je aktualizovaný seznam.

Me & You & Terry & Julie
Lover Lover Lover
It’s Possible 1
It’s Possible 2
Excuse Me, Sir, Do You Want Me To Check On Your Wife?
Touched By The Hand Of God
Charm School
Perfect Excuse
Turn Of The Tide
Angel Passing
Stars (live from the Dubai soundcheck)

 

Zdroj: TDR

/22.února 2012 23:07/


Sydney obrazem

Zdroj: Roxetteblog

/16.února 2012 17:19/


Brisbane obrazem

Zdroj: Roxetteblog

/15.února 2012 10:01/


První koncert Roxette 2012

Před několika málo hodinami dozněly tóny prvního koncertu Roxette v roce 2012. Per a Marie se v rámci turné zastavili v australském Brisbane, kde se představili před vyprodanou halou. Přišlo se podívat na 14000 fanoušků. Scéna se nijak nezměnila oproti minulému roku a setlist se prozatím také nezměnil.Kosmetickou změnou je snad pouze nové bílé sako, které si Marie pro tento koncert oblékla. Per mírně změnil účes, který jsme už mohli vidět na videích při focení na booklet pro nové album "Travelling". Roxette v Brisbane zahráli 21. písní. Níže je kompletní seznam.

 

 

01. Dressed For Success
02. Sleeping In My Car
03. The Big L.
04. Wish I Could Fly
05. Only When I Dream
06. She’s Got Nothing On (But The Radio)
07. Perfect Day
08. Things Will Never Be The Same
09. It Must Have Been Love
10. Opportunity Nox
11. 7twenty7
12. Fading Like A Flower (Every Time You Leave)
13. Crash! Boom! Bang!
14. How Do You Do!
15. Dangerous
Band presentation
16. Joyride (introduced with “Waltzing Matilda”)

17. Watercolours In The Rain
18. Spending My Time
19. The Look

20. Listen To Your Heart
21. Church Of Your Heart

Zdroj: Roxetteblog

/14.února 2012 17:58/


Roxette startují světové turné 2012

O pár dnů později, oproti předpokladům dnes startuje další část světového turné Roxette. Díky střevním potížím Pera, se první koncert, který měl být odehrán 11. února v Aucklandu neuskutečnil a tak oficiálně turné startuje až dnes prvním koncertem v Brisbane. Roxette zde přivítá vyprodaná hala Entertainment Centre, kde se sejde na 13 500 fanoušků. Všichni netrpělivě čekáme, zda setlit dostane nějakých změn oproti koncertům v minulém roce. Poslední zprávy hovoří o tom, že první neodehraný koncert v Aucklandu bude oproti původním plánům přecijenom nahrazen. Nekonečné turné by se mělo táhnout téměř celým rokem 2012. Podle dosavadních plánů, by měl být poslední koncert odehrán v říjnu 2012.

/14. února 2012 0:10/


První koncert Roxette v roce 2012 zrušen!

Již v sobotu 11. února měl být odehrán na Novém Zélandu první koncert  Roxette v rámci světového turné 2012. Bohužel díky onemocnění Pera byla kapela nucena show zrušit. K lítosti všech fanoušků koncert díky plánu tour nebude nahrazen. Vector Aréna v Aucklandu tak zůstane prázdná a fanouškům tak nezbývá, než se poohlédnout po jiné destinaci, kde budou Roxette pokračovat ve svých vystoupeních. Dle plánu by se tedy měl první koncert odehrát 14.2. v zábavním centru v Brisbane.

Zdroj: Roxetteblog

/9. února 2012 9:15/


"Travelling" výjde o týden dřív, již 23. března!

Nové album Roxette " Travelling", které mělo původně vyjít 30. března 2012 si o týden pospíší. Podle internetových obchodů BENGANS.SE,  GINZA.SE a CDON.SE by se mělo album na pultech objevit již o týden dřív 23. března 2012.

AKTUALIZACE: Nové album Roxette "Travelling" bude vydáno 23.3.2012 nejprve v Německu. V ostatních zemích by se album mělo objevit na pultech o tři dny později, tedy 26.3.2012 .

Zdroj: Roxetteblog

/2.února 2012 16:35/


Konec spekulací... nové album se bude jmenovat "Travelling"

Roxette před malou chvílí na Facebooku odhalili podrobnosti ohledně přípravy nového alba. Původní název "T2" vzal za své a ve finále dostalo album úplně nový název "Travelling". Pojmenování alba koresponduje s obsahem, na kterém najdeme muziku pořízenou z různých koutů světa, během turné Roxette v loňském roce. Nepůjde však jen o tento typ hudby, ale i klasické studiové nahrávky. Znám je už i obal alba, kterému dominuje letící letadlo v oblacích a zájezdový autobus, z jehož oken na nás koukají tváře celé skupiny.

Zdroj: Facebook

/31.ledna 2012 18:46/

 


 

Musicserver: Roxette ve vší tichosti připravují další studiovku

Hudební portál Musicserver dnes uveřejnil článek o přípravách nového alba Roxette.

Není to tak dlouho, co švédské duo  Roxette  vydalo reedici své poslední studiovky "Charm School" a už jsou tu zvěsti o dalším albu. To by mělo vyjít v březnu. Jak již koncem minulého roku  Per Gessle uvedl přes svůj Twitter, v pořadí devátá studiovka by se měla jmenovat "T2", což je zkratka pro druhý díl kolekce "Tourism" vydané v roce 1992. Dohromady duo natočilo necelou dvacítku písní, z nichž se na albu objeví patnáct až šestnáct kousků. Podle dostupných informací se v devíti případech bude jednat o naprosté novinky, zbytek budou tvořit živé nahrávky ze zvukových zkoušek nebo písně natočené například v hotelových pokojích. Vydání alba "T2" je ohlášeno na druhou polovinu března, což by mohlo být i reálné. V tomto týdnu kapela totiž přes Facebook prozradila, že již probíhá finální mixáž nových písní a že jsou oba členové s výsledkem velmi spokojeni.

Zdroj: Musicserver

/27.ledna 2011 10:36/


Nové album Roxette výjde zřejmě 30. března

Podle nepotvrzených zpráv by nové album Roxette, pod názvem "Toutism 2" mělo vyjít 30. března 2012 . Datum vydání prozradil švédský internetový obchod  CDON.com, který již v těchto dnech na svých stránkách anoncuje zmíněné album. Obchod uvádí již i cenu alba, což je 17,95 Euro, takže můžeme předpokládat, že se album v ČR bude prodávat za cca 450 Kč. Co se bookletu týče, ani ten ještě není potvrzený, nicméně se již objevila jakási podoba, kterou můžete vidět u článku. Zda se jedná o finální booklet, si budeme ještě muset počkat.

Zdroj: Facebook, Roxetteblog

/24.ledna 2012 10:43/


Zákulisí natáčení nového alba

Švédský deník Aftonbladet otiskl rozsáhlý rozhovor s Perem, kterého i s Marií, Clarencem a Chrisem zastihl v Atlantis studiu, kde právě dokončovali novinkové album "T2". To nejdůležitější, tedy věci týkající se nového alba, jsou zde.Na albu nakonec bude materiál pořízený například v hotelovém pokoji v jihoafrickém Sun City, ze zvukové zkoušky před koncertem z Dubaje nebo živý záznam z koncertu v brazilském Sao Paulu. Roxette mají natočeno 15 skladeb, z toho 10 je úplně nových a většinu z nich Per napsal až loni. Z alba "T2", které prý mimochodem zní úplně jinak než "Charm School", by měly být vydány dva singly. A během jara se novinkové skladby objeví také na playlistu koncertů. Ostatně Roxette si se svým současným turné mohou připsat další rekord. Je to nejen jejich nejdelší turné, ale také nejdelelší turné kterékoli skandinávské kapely. 

 

Zdroj: Roxerrom

/21.ledna 2012 9:41/


Plán turné 2012 je hotový....dočká se i Praha?

Per dnes na Facebooku jen krátce informoval, že byl právě dokončen seznam koncertních zastávek pro rok 2012. Nic víc ale neprozradil a tak se můžeme prozatím jen dohadovat, zda je součástí plánu i ČR. Selským rozumem by se dalo usoudit, že ČR nesmí chybět, vždyť zde Roxette loni vyprodali dva koncerty! Tak doufejme, že se trasa tour brzy zveřejní a udělá nám radost.

Zdroj: Facebook

/19.ledna 2011 17:21/


"T2" je dotočeno... připraveno je 15 skladeb

V posledních dnech přichází prostřednictvím Perova Facebooku informace ze studia, kde se horečnatě dokončuje nové album Roxette "T2". Dnes byl Per ve studiu naposledy, jelikož je natáčení alba u konce. Připraveno je patnáct písní, nicméně kolik se jich na albu objeví prozatím není známo. Album je tak téměř dokončeno těsně před začátkem "nekonečného" turné 2012. Již 11. února Roxette starují turné na Novém Zélandu.

Zdroj: Facebook

/18.ledna 2012 15:42/


Roxette se po 17 letech vrací do Pekingu

Po neuvěřitelných sedmnácti letech se Roxette vrací v rámci pokračování světového turné do Pekingu. Metropole se tak stává pátou zastávkou po Jihovýchodní Asii. Pekingský koncert se uskuteční 12. března v MasterCard Centru. Další koncerty jsou pak naplánovány v Jakartě, Hong Kongu , Singapůru a Taipei.

 

 

Zdroj: Roxetteblog

/11. ledna 2012 15:42/


Světové turné Roxette pro rok 2011 pomalu končí

Rok 2011 pomalu, ale jistě směřuje ke svému konci. Pro kapelu Roxette a statisíce fanoušků po celém světě znamenal rok splněných přání. Kdo by si pomyslel, že po těžké nemoci Marie uvidíme Roxette ještě někdy pohromadě. Zázraky se ale dějí a všichni věrní byli obdarování tím největším dárkem v podobě světového turné Roxette. Per a Marie mají k dnešnímu dni za sebou neuvěřitelných 77. koncertů. Do konce roku zbývají poslední dvě vystoupení. Už zítra si Roxette užijí fanoušci v Ledovém Paláci v Petrohradě. Úplně poslední, 79. koncert pro tento rok Roxette odehrají 6.prosince v Kievě. Po novém roce se turné však rozjede opět naplno. Do vánoc by měly být oznámeny zbylé termíny pro rok 2012. Již nyní jsou však jisté koncerty v Austrálii, Americe, Číně , Jižní Africe a dalších... Turné Roxette od nového roku však čeká poměrně velká změna. Vokaliska Helena Josefsson již nadále s Roxette v turné pokračovat nebude. Nahradí jí mladá zpěvačka Dea Norberg. Zda zastoupí Helenu důstojně, si budeme muset ještě chvíli počkat. Nic však nemění fakt, že nás čeká rok plný hudby Roxette. Kromě turné trvájící téměř celý příští rok, je v plánu také vydání nového alba "T2", které by se na pultech mělo objevit koncem března.

/2.prosince 2011 20:40/


Vychází "Charm School Revisited"

Dnes, 28.listopadu 2011, vychází "nové" album Roxette "Charm School Revisited". Jedná se o album složené ze dvou disků. Na Prvním z nich je již dříve vydané oficiální album "Charm School". Druhý disk obsahuje bonusové demo nahrávky všech dvanácti písní + několik remixů. Album je k dostání již i u nás, například na hudebním portálu superstrarshop.cz za 358 Kč.

Další informace se týká připravovaného alba "Tourism 2". Album se svého vydání dočká koncem března 2012. Per prozradil, že na albu najdeme celkem 14 - 15 písní, z toho devět  zcela nových. Čtyři písně jsou živáky, pořízené během stále probíhajícího turné. 

Zdroj: Roxetteblog, TDR

/28.11.2011 21:10/


Marie Fredriksson tváří charitativního kalendáře

Fotografka Karoline Roosmark, která se v poslední době stará o oficiální fotografie Roxette, se rozhodla nafotit charitativní kalendář známých osobností pro rok 2012. Květnovou tváří v kalendáři se stala i Marie Fredriksson. Marie je na fotografii zachycena v bílých princeznovských šatech společně s několika lesními zvířátky. Kalendář je možné zakoupit na stránkách www.roosmark.com za 169 SEK.

foto

 

Zdroj: Roxetteblog

/23.listopadu 2011 23:07/


Roxette vystoupili v TV show "25 Jahre Kuschelrock"

Roxette vystoupili na galavečeru německé stanice RTL k příležitosti 25. výročí  vydávání kompilačních nosičů pod známým názvem " Kuschelrock". Roxette zde zahráli píseň z alba "Charm School" - "Speak To Me". Jak už to tak při televizních vystoupení bývá, jednalo se o vystoupení na playback.

Zdroj: Roxetteblog

/12.listopadu 2011 9:18/


Musicserver: Roxette vydají reedici letošní desky "Charm School"

Český hudební portál Musicserver si všímá dění okolo Roxette a před malou chvílí uveřejnil článek o připravovaném albu "Charm School evisited"

Švédské duo Roxette se letos v únoru vrátilo s albem "Charm School" , které vyšlo po dlouhých deseti letech od poslední řadovky. Koncem listopadu se můžeme těšit na jeho reedici.Ta bude obsahovat bonusový disk a vyjde pod názvem "Charm School Revisited". Přiložené druhé CD bude čítat patnáct položek, mezi kterými najdeme demo verze všech písní letošního comebackového alba. Zbylé tři tracky budou remixy. Ve dvou případech půjde o remixy singlu "She's Got Nothing On (But The Radio)", poslední položkou bude nová rádiová úprava skladby "Speak To Me", která vyšla prozatím pouze na vinylu.

Reedice se do obchodů dostane 28. listopadu a její tracklist bude vypadat takto: CD1: Way Out, No One Makes It On Her Own, She's Got Nothing On (But The Radio), Speak To Me, I'm Glad You Called, Only When I Dream, Dream On, Big Black Cadillac, In My Own Way, After All, Happy On The Outside, Sitting On The The Top Of The World.
CD2: Way Out (Demo January 25, 2010), No One Makes It On Her Own (Demo July 26, 2010), She's Got Nothing On (But The Radio) (Demo August 7, 2009), Speak To Me (Demo July 13, 2010), I'm Glad You Called, (Demo November 19, 2009 at The Westin Hotel, Rotterdam), Only When I Dream (Demo August 7, 2009), Dream On (Demo January 25, 2010), Big Black Cadillac (Demo July 2, 2010), In My Own Way (Demo August 7, 2009), After All (Demo July 27, 2010), Happy On The Outside (Demo August 17, 2005), Sitting On Top Of The World (Demo July 13, 2010), Speak To Me (Bassflow Remake), She’s Got Nothing On (But The Radio) (Adam Rickfors Radio Edit), She’s Got Nothing On (But The Radio) (Adrian Lux Remix Original Version).

Zdroj: Musicserver

/9.listopadu 2011 15:38/


"Charm School Revisited"

Na stránkách Amazon.de se objevil setlist připravovaného "demo" alba "Charm School Revisited". Poslechnout si můžeme i ukázky všech písní, které se mají na albu objevit. Na albu najdeme jak dema, tak i originální verzi alba. Poslechněte si ZDE .

Zdroj: Amazon.de

/6.listopadu 2011 17:27/


Nečekaně vychází čtvrtý singl z "Charm School"

V naprosté tichosti se EMI rozhodla o vydání v pořadí již čtvrtého singlu Roxette z alba "Charm School". Jedná se o pomalou baladu zpívanou výhradně Marii "No One Makes It On Her Own". Již dříve vznikl k této písni videoklip. Šlo však o pouze amatérskou tvorbu jedné fanynky Roxette, nicméně vydavatelství se líbil natolik, že video odkoupilo a vydalo jako oficiální video k písni. Jedná se o kreslený snímek ( velmi připomínající Mariin styl obrazů ). Zda bude díky "tajnému" vydání singl úspěšný si budeme muset počkat.

Zdroj: Facebook

/6. listopadu 2011 16:56/


Roxette získali další zlatou desku!

Roxette získali v pořadí již pátou zlatou desku za prodej alba "Charm School". Po zlatém umístění v Německu, Švédsku, České Republice a Rusku , nyní Per a Marie získali zlaté umístění také ve Švýcarsku, za prodaných více jak patnáct tisíc alb. Roxette si zlatou desku přebrali těsně před koncertem v Curichu.

 

 

Zdroj: Roxetteblog

/3.listopadu 2011 16:44/


Roxette dnes rozbouří "zeměkouli"

Po neuvěřitelných deseti letech se Roxette vrací do světoznámé architektonicky nádherné haly Globen ve Stockholmu. Naposledy tu Per a Marie vystoupili před zhruba deseti lety v rámci evropského turné Room Service. Dnes se Roxette vrací na místo činu aby oprášily staré vzpomínky a přeměnily je na nové. "Charm School" tour dnes pokračuje pro Roxette před domácím publikem. Kapacita pro dnešní koncert Roxette je 15 000 míst.

 

/ 3.listopadu 2011 10:57/


Tourism II. výjde již brzy!

Oficiální facebookové stránky Roxette přináší skvělou zprávu. Pokračování "cestovního" alba Tourism II. výjde již počátkem roku 2012. Přesné datum oznámeno nebylo, nicméně je jisté, že se alba dočkáme již v měsíci únoru, nejpozději však v březnu.

Zdroj: Facebook

/31.10.2011 19:20/


Obrazem: Roxette v Nurnbergu

Zdroj: Roxetteblog

/28.října 2011 17:14/


Odtajněno: "Charm School Revisited" vychází 28.listopadu

Stále mlhavé informace ohledně připravovaného "jákéhosi" nového projektu dnes dostaly jasné obrysy. Roxette se rozhodli vydat dvojalbum nazvané "Charm School Revisited". Bude se jednat o demo nahrávky všech písní z alba "Charm School" + dva remixy "She´s Got Nothing On". Součástí bude i CD s již dříve vydaným albem "Charm School" a nebude chybět ani remake "Speak To me", který byl vydán i jako oficiální singl.

Zdroj: TDR

/21.října 2011 18:37/


Roxette v Tel Avivu

Roxette zakotvili se svojí koncertí šňůrou ve Svaté zemi Tel Avivu. Per se do místa dění dopravil přímou linkou z Frankfurtu. Marie dorazila o něco dřív jiným letem. S kapelou dorazil i třicetičlenný doprovodný tým, včetně šesti tun hudební produkce. V současné době je koncert Roxette v Tel Avivu středem pozornosti a s přehledem vede žebříček v prodeji vtupenek. Koncert se koná zítra ( v sobotu 22.10. ) pod širým nebem.

Zdroj: Roxetteblog

/21.10.2011 14:33/


"2RISM" nabídne dva až tři singly

V krátkém rozhovoru po koncertu Roxette v Oberhausen poskytl Per pár zajímavých informací. Pro připravované "cestovní" album "2Rism" je natočeno osm, až devět naprosto nových písní. Zbytek alba s největší pravděpodobností vyplní živé nahrávky, možná z právě probíhajícího turné. Můžeme se dočkat také několika rarirních kousků. Roxette počítají s vydáním dvou až tří singlů z tohoto alba. Album by mělo vyjít někdy na jaře 2012. Objevily se také informace o jakési druhé verzi alba "Charm School". Nic bližšího o této věci není známo a ani Per nic nepotvrdil. Dále Perova slova směřovala k právě probíhající tour po Německu. Chválil si velkou účast na každém koncertu a neopoměl zmínit stále se zlepšující výkony Marie, která si podle slov Pera živé vystoupení velmi užívá a je nadšená! Příští rok bude pro Roxette hektický a tak chceme být v nejlepší formě, říká Per.

Zdroj: TDR

/21.října 2011 8:52/


Roxette Tour - Hannover

Roxette včera večer odehráli v rámci světového turné další koncert v německé metropoli. Tentokrát se dočkal Hannover a TUI Aréna. Na koncert se přišlo podívat na 7 000 fanoušků. Ani dnes si Per a Marie neodpočinou. Čeká je totiž další show, tentokrát ve Westfalsku. Kapacita haly Gerry Veber Stadion Hall je 9 500 návštěvníků. Dnešní koncert je v pořadí již 58. od zahájení světového turné.

Playlist hannoverského koncertu:

01. Dressed For Success
02. Sleeping In My Car
03. The Big L.
04. Wish I Could Fly
05. Only When I Dream
06. She’s Got Nothing On (But The Radio)
07. Soul deep (medley with SGNO)
08. Perfect Day
09. Things Will Never Be The Same
10. It Must Have Been Love
11. Opportunity Nox
12. 7twenty7
13. Fading Like A Flower (Every Time You Leave)
14. Crash! Boom! Bang!
15. How Do You Do!
16. Dangerous
Band presentation
17. Joyride (introduced with “Lied der Niedersachsen”)

18. Watercolours In The Rain
19. Spending My Time
20. The Look

21. Listen To Your Heart
22. Church Of Your Heart

Zdroj: Roxetteblog

/14.října 2011 15:19/


Roxette roztančili vídeňskou Stadthalle

AKTUALIZACE: Pořídil jsem i několik videí z koncertu ve Vídni. Podívat se můžete zde: roxette

Centrum Vídně patřilo v pondělí 10.10.2011 světoznámé kapele Roxette a jejim fanouškům. Místem konání se stala Stadthalle v centru města. Počasí však v tento den nepřálo a již od časných ranních hodin vytrvale pršelo. Přijíždím k hale kolem 14:00. U dveří se v pláštěnkách již choulí několik desítek fandů, kteří touží po první řadě u pódia. Tentokrát jsem tam nestál s nimi, jelikož jsem si účast na koncertu rozmyslel na poslední chvíli a tak jsem si zajistil místo na tribuně na sezení. Tudíž nebylo potřeba "číhat" u dveří. Nakonec jsem to vzal s vděkem a byl rád za polehávání ve vyhřátém autě až do otevření bran haly. Naštěstí čas utíkal vcelku rychle a večer se nezadržitelně blížil. Přesně v půl sedmé se otevírají dveře a první fanoušci utíkají k pódiu. Zřejmě díky velmi šaptnému a chladnému počasí se před halou netvořily klasické štrůdly mačkajících se lidí. Vstup probíhal zcela pohodlně a bez problémů. Velmi se mi líbila organizace, kdy u každého vchodu do haly postávali uvaděči, kteří vás nasměrovali a doprovodili až na vaše místo. Zaujal jsem tedy pozici v horní řadě tribuny na pravé straně od pódia a pozoroval, jak se hala postupně zaplňuje. S přibývajícím časem se hala zaplnila do téměř posledního místečka. Odhaduji, že koncert vidělo 10-12 000 lidí. S úderem půl osmé na pódium vchází zpěvačka, zřejmě místní, která měla za úkol rozproudit dav lidí čekající na Roxette. Nevím, nějak té německé pop pusic nemůžu přijít na chuť, takže to ani nebudu hodnotit. Zpěvačka s kapelou se na pódiu zdržela cca 40 minut. Poté se rozloučila a zmizela z pódia. Nastává klasická úprava stage. Ano, pódium doznalo určitých změn. Zahalilo se do červených závěsů, keré lemovaly okraje celého pódia. V pozadí bylo zavěšené již známé plátno z letního tour s motivem alba "Charm School". I zavěšení světel bylo nepatrně jiné. Veškerá kostrukce byla obloukového tvaru zavěšená nad hlavami Pera a Marie. Popravdě jsem si říkal, že změna to sice je, ale asi jsem čekal trochu víc. Ovšem mé pochyby se rozplynuly po prvních tónech, které Roxette zahráli. Ale popořadě.... Je půl deváté večer, hala je již zaplněna a lidé netrpělivě vyhlíží Roxette. Světla najednou hasnou a jásající dav s obrovským řevem vítá přicházející Marii a Pera. Koncert začíná klasickou písní "Dressed For Succes". Marie tentokrát vyměnila černou bundu za dobře padnoucí stříbrné sako a i Per si na zahájení koncertu oblékl bílou košili.Světelná show je o poznání větší, zavěšené červené závěsy jsou příjemně nasvícený. Celkový dojem z pódia je v tomto momentu hoden kapele světové úrovně. To však ještě nebylo všechno. Koncert pokračuje....i druhá píseň zůstala na svém místě a tak zní "Sleeping In My Car". Obecenstvo se dobře baví a tleská do rytmu. Roxette nenechají publikum vydechnout a servírují další rychlou věc " Big L" . Zhruba čtvrtá píseň přináší překvapení a změnu. Roxette do repertoáru přináší stařičkou, ale skvělou píseň "Soul Deep". Jako bychom se časem vrátili do dob Joyride Tour. Opravdu skvělá volba dokreslená skvělým efektem blikajícího názvu písně nad hlavami fanoušků. Poté se koncert odehrává již v klasickém setlistu, na který jsme byly zvyklí z letní tour. Ovšem jen do doby, kdy se halou linou první tóny písně "Crash Boom Bang". Píseň si narozdíl od originálu z větší části zazpíval Per. Marie si střihla hlavní refrén a doprovodné vokály. Z dřívějšího repertoáru tak vypadly dvě písně, "Way Out" a "Silver Blue". Koncert pokračuje filmovou baladou "It Must Have Been Love". Při této písni padá v zádi pódia velké plátno a na místo něho se rozvěcují tisíce "hvězd" v podání světelné LED stěny. Tento efekt nádherně dokresluje atmosféru a provází již po zbytek koncertu. Dále se koncert řídí již zaběhnutým scénářem. Následují další velké hity, které v hale znal snad každý. Při písni "How Do You Do" už ochozy nevydržely sedět a i ty tančily v rytmu "Jak se máš". Dangerous halu proměnilo v rozžhavený kotel, který byl velmi slušně nastartován! Roxette mizí v zákulisí a první část koncertu je za námi. Dav ale nenechává Marii a Pera dlouho vydechnout a přivolává je dupotem a pískáním zpět na pódium. Začíná první přídavek. Lidé jsou spokojeni, že se jejich kapela vrátila. Nastává vrchol show a zní první tóny slavné "The Look". Obrovský les tleskajících rukou doprovází celou dobu této písně. Opět působivé blikání názvu písně nad hlavami diváků dokresluje atmosféru. V závěru písně se již tradičně "na oko" Marie loučí s diváky. Hala bouří a odměňuje ji ohlušujícím potleskem. Marie mizí v zákulisí, mezitím kdy Per s kapelou dokončují kytarovou smrští "The Look". Kapela se loučí již podruhé. Opět bouřlivými ovacemi přivádí kapelu do třetice zpět na pódium. Následuje opravdový závěr koncertu. Zni první tóny nádherné "Listen To Your Heart" a poté poslední akustická "Church Of Your Heart". Roxette se na závěr ruku v ruce uklání nadšeným lidem pod pódiem a mizí v zákulisí. Tentokrát to byl opravdu konec, dokazující i nápis THE END svítící u stropu haly. Co dodat závěrem.... Roxette rozhodně nepatří do starého železa a stále to umí rozbalit! Marie působila velmi uvolněně a v pohodě. Dokonce se mi zdálo, že i s publikem komunikovala víc, než kdy jindy. Prostě další nádherný zážitek, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Připojuji několik fotografií a pokud se podaří, co nevidět na Facebook Roxetteweb přidám i videa.

/11.10.2011 9:48/


Začíná podzimní část Roxette World Tour

Již dnes začíná další, tentokrát podzimní část světového turné "Charm School". Po dvouměsíční přestávce se Per a Marie vrací na pódium, aby představili své hity dalším nadšeným fanouškům. Jak už bylo řečeno, s podzimní částí se chystá i několik změn. Roxette vyjíždí s novým, větším pódiem. V reakci na tuto věc označil Per vhled pódia jako velmi "cool". Přesvědčit se budou moci fanoušci již dnes ve vídeňské Stadthalle. Dalším překvapením by měl být snad i nový playlist. Tuto informaci rovněž Per prozradil na Facebooku s tím, že s Christoferem připravují nový mix, který budou na jevišti prezentovat. Jestli se dočkáme dalších novinek se uvidí už dnes večer. Vídeňská hala je pro Roxette připravena a očekává bez pár ještě volných míst cca 16 000 fanoušků.

Roxetteweb nově na Facebooku FACEBOOK

/10.10. 2011 11:55/


Roxette s podzimní části tour změní vzhled pódia

Per a Marie již za pár dní odstartují podzimní část turné "Charm School". Již 10.října se přestaví v rakouské Stadthalle a zřejmě již diváci této show se  mohou těšit na velkou změnu. Díky velkému zájmu  a rozšíření turné o víc jak 70 koncertů se Roxette rozhodli pro radikální změnu pódia. Doposud bylo pódium strohé a jednoduché, kdy se během show v podstatě jedinkrát proměnilo v podobě výměny obřího plátna v zadní části pódia. Nyní by pódium mělo vypadat poněkud jinak, kdy bude použito mnoho nových technologií. Zřejmě se dočkáme (konečně) velkoplošných obrazovek a i světelná show dostane nový kabát.Roxette tak budou cestovat s daleko větší aparaturou než doposud. Na podrobnosti a první obrázky si ale zřejmě budeme muset počkat do prvního koncertu konajícího se ve Vídni.

zdroj:Roxetteblog

/29.září 2011 14:32/


Australské turné Roxette se opět rozšiřuje!

Australská pořádající agentura Livenation, která zajišťuje koncerty Roxette v Austrálii, s radostí oznámila, že pro ohromný zájem fanoušků přidává další dvě vystoupení v Melbourne (22.2.2012) a Brisbane (24.2.2012). Australské turné nyní tak čítá již devět vystoupení, z čehož jsou dva koncerty zcela vyprodány. Na nově přidané koncerty v Brisbane a Melbourne budou vstupenky v prodeji od 19.září. Kvůli přidaným koncertům se změnily data dvou vystoupení v Perth, kdy z původního data 23.2.2012 se koncert přesouvá na 28.2.2012 a koncert původně konající se 24.2.2012, se uzkuteční 29.2.2012. Nadšení fanoušků nebere konců a do dnešního dne se prodalo více jak 100 000 vstupenek na jednotlivé show. Austrálie se má tak na co těšit!

Zde je kompletní seznam míst a dat pro turné v Austrálii:

14 února 2012 - Brisbane
16 února 2012 - Sydney 1
17 února 2012 - Sydney 2 - vyprodáno
18 února 2012 - Melbourne - vyprodáno
20 února 2012 - Adelaide
22 února 2012 - Melbourne - Předprodej začíná 19. Září

24 února 2012 - Brisbane - Předprodej začíná 19. Září
28 února 2012 - Perth
29 února 2012 - Perth 

Zdroj:TDR

/15.září 2011 13:07/


Per Gessle hostem Marka Ebena

Per Gessle se dnes objeví v pořadu Marka Ebena " Na plovárně". Rozhovor se zřejmě natáčel v době, kdy zde Roxette vystupovali. Pořad začíná dnes ve 21:30 na programu ČT2.

Zdroj: ČT

/11.září 2011 9:03/


Roxette vystoupili na galavečeru "Der Deutsche Radiopreis"

Roxette včera večer vystoupili na galavečeru "Der Deutsche Radiopreis", kde vůbec poprvé na pódiu zazněl nový singl "Speak To Me". Jednalo se o vystoupení na playback složené ze dvou písní. Již zmiňované "Speak to Me" a "She´s Got Nothing On". Přenos byl vysílán i několika rozhlasovými stanicemi. Na video z galavečera se nyní můžete podívat.


Zdroj: Youtube.com

/9.září 2011 12:13/


Australský koncert nebude jediný....

Jak se zdá, Roxette jsou stále velmi žádanou skupinou ve světě. První ohlášený koncert v australském Sydney byl vyprodám během třiceti minut. Na tento koncert se prodalo na 14 000 lístků. Následovala jasná reakce pořadatelů. Roxette totiž přidávají hned  pět nových vystoupení. Per a Marie tak vystoupí kromě 16 a 17.února v centu zábavy v Sydney také 14.února v Brisbane, 18.února v Melbourne a 23.února v Perth. Roxette se také vrací do Evropy, kdy byl ohlášen na 8.listopad 2011 další koncert v Helsinkách. Roxette zde zahrají v Hartwall Areeně a cena lístků se pohybuje v rozmezí 52 - 55 Euro.

Zdroj: Roxetteblog

/23.srpna 2011 13:45/


Video "Speak To Me" je na světě

Zcela nové video k pomalé baladě " Speak To Me" si dnes odbylo svoji premiéru. Video je prozatím k vidění pouze ve třech zemích, nocméně zítra bude video dotupné již ve všech státech světa. Klip je pojatý podobně jako předchozí "Way Out", ale je daleko více propracovaný a více umělecký. Opět se jedná o  video, zachycující dobu právě probíhajícího turné. Kamera zabrousila i do zákulisí nahrávacího studia. Ke klipu byla použita zremixovaná verze písně, která byla již vydána před několika měsíci v digitální podobě. Stopáž videa je 3:41.

VIDEO

Zdroj: Youtube.com

/20.srpna 2011 21:07/


Premiéra videa k písni "Speak To Me" zítra odpoledne

Per a Marie dnes na Facebooku oznámili, že s největší pravděpodobností proběhne premiéra videoklipu k songu "Speak To Me" již zítra odpoledne.

AKTUALIZACE:  Nové video Roxette "Speak To Me" bude přístupné prostřednictvím EMI stránek pouze v Německu, Švýcarsku a Rakousku. Pro zbytek světa bude video k dispozici v neděli. Ovšem Youtube funguje spolehlivě, takže je víc než jasné, že se zde video objeví během pár minut po premiéře.

Zdroj: Facebook

/19.srpna 2011 13:03/


Video k "Speak To Me" je hotové

Per dnes na sociální síti Facebook oznámil, že nové video k singlu "Speak To Me" je hotové. Video prý vypadá skvěle a již brzy ho budeme moci vidět.

Zdroj: Facebook

/15.srpna 2011 14:20/


Austrálie hlásí - vyprodáno

Australský koncert Roxette, který se uskuteční 17.února příští rok, je beznadějně vyprodaný. Stalo se tak v rekordním čase několika málo hodin. Dá se tedy předpokládat, že se Roxette rozhodnou o přidání dalšího koncertu.

zdroj: Facebook

/11.srpna 2011 13:37/


"Speak To Me" vychází 26.srpna

Třetí singl z alba " Charm School" "Speak To Me" se dočká 26.srpna oficiálního vydání. Jak už Per prozradil, i k tomuto singlu bude natočen regulérní videoklip. Singl bude obsahovat tři stopy, původní albovou verzi singlu, "Speak To Me" MIX a živou nahrávku písně "Stars" pořízenou z koncertu v Barceloně z roku 2001, kdy probíhalo turné Room Service.

Zdroj: Roxetteblog

/9.srpna 2011 10:00/


Roxette zahrají v únoru v Austrálii

Roxette se po mnoha letech vracejí k protinožcům. Nedávno Per prozradil, že se světové turné prodlouží o dalších osmdesát vystoupení. Nebyla však zatím známa žádná místa, ani data vystoupení. Nyní se objevilo jedno, ale velmi magické datum a místo koncertu. Roxette zahrají 17. února 2012 v australském Sydney Entertainment Centre.

Zdroj: TDR

/31.července 2011 22:37/


Páteční koncert v Norsku se stěhuje na jiné místo

Koncert Roxette, který se měl v pátek uskutečnit v Haugesund se díky tragickým okolnostem, které se staly minulý týden v Norsku přesouvá mimo centrum města a uskuteční se tak v náhradním prostoru Rådhusplassen. Původní místo koncertu se v těchto dnech stalo místem truchlení a uctívání památky zabitých lidí při teroristickém útoku. Organizátoři koncertu i samotní Roxette situaci plně chápou a s přesunutím koncertu bez výhrad souhlasili. Per k této situaci řekl: "Doufáme, že páteční koncert bude pozitivní a nádherný zážitek, i přes to, co se v Norsku stalo.

Zdroj: Roxetteblog

/28.července 2011 14:24/


Světové turné se protáhne do srpna 2012

Podle posledních zpráv přímo od Pera, se má současné turné protáhnout až do srpna 2012 a přidáno má být dalších šedesát koncertů. Na více podrobností si ale zatím budeme muset ještě nějaký pátek počkat. Roxette mají před sebou ještě dva poslední koncerty letní série v Norsku a Belgii, po kterých následují dva měsíce volna (nebo prací na "2Rism"). Na koncertní pódia se vrátí v polovině října.Pokud by vše dopadlo podle plánu, stalo by se comebackové turné "Charm School" se svými osmnácti měsíci trvání a 130 koncerty největším turné v historii Roxette. Ze zkoušky Mariiny připravenosti vrátit se na pódia, která začala loni v létě, se tak postupně stal skutečný triumf Mariiny vůle.Per v rozhovoru pro Hallands Posten po göteborgském koncertě přiznal, že před sebou mají ještě nějakých osmdesát koncertů a přesto pořád přicházejí další nabídky od promotérů. Okomentoval také úspěch skladby "She´s Got Nothing On", která se prý pořád hraje mimořádně často a to napříč po celém světě, především však v latinské Americe, Rusku nebo východní Evropě. Roxette už také pracují na dalších hitech, hotovo je pět zbrusu nových skladeb pro další album. Zamluveno je už také několik nahrávacích studií doma ve Švédsku i různě po světě, podle trasy svého turné.          

Zdroj: Roxroom, Roxetteblog

/25.července 2011 8:49/


"Speak To Me" jako plnohodnotný singl

Jak Per Gessle prozradil na Facebooku, po singlech "Shes Got Nothing On" a "Way Out" se do třetice stane plnohodnotným singlem i píseň "Speak To Me". Singl bude určen opět pro německý trh a bude k němu natočen i videoklip, který k singlům neodmyslitelně patří.

Zdroj: Facebook, TDR

/22.července 2011 8:15/


Tallin obrazem...

Zdroj: Roxetteblog

/ 19. července 2011 11:42/


Roxette se vrací do Tallinu

Roxette se dnes vrací do estonského Tallinu, aby zde odehráli zrušený koncert, který se měl původně konat 18. března. V den koncertu bylo ovšem oznámeno, že koncert se ruší z důvodu onemocnění hlasivek Marie. Roxette ovšem slíbili, že se vrátí a tak přesně o čtyři měsíce později jsou zpět a připraveni odehrát další skvělou show. Roxette se včera večer pozdravili s několika fanoušky na ulici a dali si skvělou večeři.

/18.července 2011 10:54/


Roxette připravují další album!

Práce na novém albu Roxette jsou v plném proudu. Ještě nestihlo vychladnout album "Charm School" a Per s Marií již pracují na nových písních pro další album. Nová hudba vzniká za běhu právě probíhajícího světového turné. Momentálně mají Roxette několikadenní pauzu. Per se setkal s redaktorem Expressenu na výstavě fotografií Terryho  O'Neilla, kde prozradil, že už nyní nahrávají nové písničky a že album vzniká na cestách, podobně jako při albu Tourism z roku 1992. Dále Per prozrazuje, že pracovní název alba zní 2RISM a že všechny písničky jsou nové. Zřejmě budou použity i některé materiály, které Per napsal pro Marii před tím, než onemocněla. U těchto písní budou změněné aranže, než které byly k těmto písním původně plánovány. Per se dále rozpovídal o právě probíhajícím turné. Kapela je nadšená a mnoho koncertů připomíná velkou karaoke show, kdy fanoušci zpívají všechny písně s Roxette. Nikdo s takovým úspěchem po tolika letech nepočítal. Vše předčilo naše očekávání. Samozřejmě nemůžeme konkurovat dnešním umělcům jako je Lady Gaga a další, nicméně naše turné navštívilo již více jal půl milionu diváků a do konce se očekává fantastických  1,3 milionu fanoušků, což je skvělé skóre.

Zdroj: Roxetteblog

/4. července 2011 11:12/


Musicserver: pozitivní recenze koncertu v Ostravě

Kapela Roxette se v rámci svého comebackového světového turné už podruhé představila v České republice. Po vyprodaném pražském koncertě naservírovala své dobře známé hity zhruba dvanáctitisícovému publiku v Ostravě. Největší devizou druhého vystoupení byl bezpochyby daleko lepší zvuk, mínusem naopak o poznání méně výbušná divácká kulisa.Čtyři měsíce po zahájení světového turné a tři týdny po pražském koncertu zavítali Roxette do Ostravy. Dvě české zastávky se od sebe v mnohém nelišily - setlist dokonce zůstal na chlup stejný. Pár pozitivních i negativních odchylek se ale podle předpokladů samozřejmě našlo.Zásadním posunem k dobrému byl zvuk - zatímco v Praze byla i v „posluchačské VIP zóně" u mix pultu k mání jen nevyvážená hudební změť, ostravské publikum nepronásledovaly výpadky mikrofonů ani přeřvání jednoho či druhého nástroje. Balady i rychlejší písně tak dostaly daleko jasnější obrysy a nechaly vyniknout um jednotlivých hudebníků.Roxette zůstali věrni svému modelu - nakopnout, ukolébat - střídali rychlé melodie s pomalými, ne nadarmo patří k těm kapelám, které jsou silné na obou frontách. Svižnější tempo však přesto převládalo. Prim hrála minulost, do současnosti kapela zavítala jen třikrát. Největší „živý potenciál" prokázal singl She's Got Nothing On (But The Radio), který ostravskou ČEZ Arénu slušně rozhýbal. Co je na koncertní proměně Roxette zajímavé avšak naprosto pochopitelné, je obrat rolí obou front-wo-manů. Zatímco v dobách turné Joyride a Crash!Boom!Bang! byla hnací silou na pódiu Marie Fredriksson, dnes je to Per Gessle. Na vině je závažné onemocnění zpěvačky, které jí nedovolí lítat po scéně jako za starých časů. Mužská polovička to však bohatě vynahrazuje - roztleskává, gestikuluje, mluví, hecuje - zkrátka dmýchá.Co se týká už zmíněné divácké kulisy - rozhodně nešlo o nic dramatického a sama kapela jasně dávala najevo, že se ve společnosti přítomných diváků cítí víc než dobře. V porovnání s pražským uragánem však v Ostravě vál jen vydatný vichr. Své bezpochyby sehrálo i několikatisícové manko, zarážející byl až závěr koncertu, kdy se hala začala vyprazdňovat ještě před přídavky.Oblíbeným okamžikem turné je už tradičně sólo kytaristy Christoffera Lundquista před songem Joyride. Ten si pro každou zastávku poctivě připraví tradiční melodii, která je v dané zemi evergreenem. Tentokrát padla volba na klasiku Vysoký jalovec.Těžko hledat nejsilnější okamžik večera. V Praze jím byla bezesporu hitovka The Look, ta postavila na nohy i tribuny. V Ostravě ji však poznamenal pád Marie Fredriksson, která zakopla o mikrofon. Naštěstí nešlo o nic vážného a zpěvačka celý set s přehledem dokončila. Na trůn tak usedly dvacet let stará balada Spending My Time a příjemně propojený dvojblok How Do You Do! - Dangerous. Těsně v závěsu bodovala rozlučková Church Of Your Heart.Roxette ani při své druhé české návštěvě nezklamali. Opět potvrdili, že i když mají svá největší léta za sebou, jejich důchod by byl předčasný. Navíc hity, které mají v rukávu, by byla škoda nechat ležet ladem. Nezbývá, než čekat na další kapitolu jedné z nejúspěšnějších švédských kapel.

Zdroj: Musicserver

/30.června 2011 21:10/


 

 


Roxette se v Ostravě zapotili při skvělé show

Druhý koncert v ČR v pořadí byl na programu včera večer v ostravské ČEZ Aréně. Kolem desáté hodiny dopoledne přijíždím  k ostravské hale, kde se má všechno odehrát. Naprosto liduprázdno a nic nenasvědčovalo tomu, že by se zde mělo vůbec něco konat. S přibývajícím časem se ale tu a tam začali objevovat první lidé s hrdě nosícími tričky s obrázky Roxette. Čas utíkal poměrně rychle a s ním i břibývající dav směřující k hale. Kolem páte hodiny odpolední, se již lidé tísnící se u dveří už daly počítat na stovky. Je 18:00 a brány haly se otevírají. Následovalo klasické sprintování a lovení toho nejlepšího místa u pódia. Nutno říct a zároveň tímto pořadatelům děkuji za bezproblémový vstup, bez zbytečných a agresivních výlevů "goril" v černých trikách. Nebyla nutná žádná osobní prohlídka a šacování, jak tomu bylo v Praze. Pak už jen zabrat nejlepší pozici ( což se mi podařilo ) a čekání na Roxette pokračovalo, tentokrát už před pódiem v hale. Hala se pomalu, ale jistě zaplnila do posledního místa, takže koncert ve finále sledovalo cca 12 - 13 000 fandů. Úderem osmé hodiny večer vstupuje na pódium předskokanka Debbi. Zřejmě se ponaučila z Prahy a změnila repertoár. Kromě svých dvou "asi" povedených kousků vsadila na přezpívané hity od jiných slavných umělců, což byl zřejmě dobrý tah, protože se lidé dokonce i bavili :-). Kolem půl deváté Debbi odchází a nastává klasická úprava pódia pro Roxette. Téměř na minutu přesně , je 21:00 a Roxette vstupují na pódium. Halou se line obrovský řev a jásot. Roxette startují tradičně s "Dressed For Succes". Následuje "Sleeping In My Car" a další velké hitovky. Následující scénář už kopíroval ten pražský. Jediné, co ve scénáří dozajista nebylo, byl nepříjemný pád Marie při písni "The Look", kdy zakopla o stojan od mikrofonu a ač nechtěla a snažila "se to vybrat", tak se poroučela i se stojanem k zemi. V tu chvíli mnoha lidem, včetně mě zatrnulo. K Marii se okamžitě seběhli všichni technici a doprovodný tým, aby ji pomohl zpět na nohy. Marie se ovšem zachovala velmi profesionálně a bez mrknutí oka pokračovala ve zpěvu, aniž by na sobě dala něco znát. Úporné horko v hale dalo zabrat nejen fanouškům,ale i samotným Roxette. Per byl "durch" už při druhé písni, nicméně na jeho "třeštění" na pódiu to nemělo vliv. I v Ostravě následovaly dva přídavky po třech písních. Roxette se s fanoušky rozloučili kolem 23 hodiny písní " Church Of Your Heart ". Poté se celá kapela uklonila, Per s Marií ještě naposledy zamávali všem fandům a zmizeli v zákulisí. Malé pochlubení závěrem. I tentokrát jsem si odvezl několik suvenýrů na památku v podobě Perového trsátka, playlistu a podpisu, když už ne Roxette, tak alespoň Perovi manželky Asy. Co říct závěrem? Další bezchybný koncert Roxette zalitý velkým množstvým potu a malého leknutí při Mariiné kolizi. Žádné výhrady jsem jinak nenašel.

Zde je pár vlastně pořízených fotek. Větší množství fotografií je umístěno v sekci "Roxette v Ostravě 27.6.2011"

 

 

/28.června 2011/


Debbi "předskočí" i v Ostravě

Česká zpěvačka německého původu Debbi zazpívá před koncertem Roxette i v Ostravě.  Mladá zpěvačka se stala známou díky povedené písni "Touch The Sun". Nyní se snaží prorazit s novým singlem " La La". Dá se předpokládat, že seznam písní, které představí jako předskokanka Roxette bude totožný s koncertem v Praze.

/22.června 2011 9:17/


Roxette v Německu převzali zlatou desku

Zlatou desku za 100 000 prodaných alb "Charm School" převzali včera večer Roxette těsně před show v německém Kolíně nad Rýnem.

 

 

 

 

Zdroj: Roxetteblog

/17.června 2011 15:16/


Roxette "rozbourali" Leipzig

Druhý koncert v pořadí jsem zažil včera večer v německém Leipzigu. Šestihodinová cesta započala již velmi brzy ráno, abych si zajistil slušnou pozici před pódiem. Kolem poledne dorážím na místo konání koncertu a již z dálky je vidět vysoké pódium postavené v místním parku poblíž velkého monumentálního památníku. U vtupních bariér se již tísní několik desítek domácích fandů. I v mém případě začíná "čekací" maratón. Celkově mé čekání trvalo celých šest hodin, do doby, než jsme byli vpuštěni na plochu před pódium. Nastal klasický sprint a lovení nejlepšího místa. Podařilo se mi lapit velmi dobré místečko hned u pódia. Nebýt ..... jak bych to řekl....několika velmi nesympatických německých "slepiček", které si myslely, že jim patří zeměkoule, bylo všechno OK. Čekání pak už ubíhalo vcelku rychle. Po zhruba hodině a půl před pódiem se ke slovu, tedy ke zpěvu dostala nějaká kapela. Název vám nepovím, jelikož jsem ho ani nezjišťoval. Jediné, co mě na tomto vystoupení zaujalo, byla neskutečná síla basů, které mi doslova přilepovala kalhoty k tělu. Opravdu to bylo už moc! Tato kapela dala cca šest písní a odporoučela se do zákulisí. Přijetí u obecenstva bylo velmi vlažné, spíš zdvořilostní. Následovaly nezbytné úpravy pódia a show mohla začít. Patnáct tisíc fanoušků přivítalo Roxette někdy kolem deváte hodiny večer. Repertoár zůstal neměnný, takže i tuto show zahájili Per a Marie songem "Dressed For Succes". Následovaly další písně, jak tomu bylo naříklad v Praze.  Roxette odvedli opět skvělou show, kterou rozburáceli celou plochu, včetně přilehlých hospůdek, kde bylo k nehnutí. Těm co se nepodařilo dostat se do areálu postačila deka, svíčka a všudepřítomný zpěv Roxette. Koncert končí po téměř dvou hodinách opět akustickou " Church Of Your Heart". Kapela se loučí a mizí v zákulisí. Poté se odebírám k autu a čeká mě šestihodinová cesta domů. Co říct závěrem? Další skvělý zážitek, který stál za to a už teď pomýšlím na další show, tentokrát v Ostravě.

Podívejte se na pár fotek:

/16. června 2011 17:19/


Obrazem: Roxette roztančili Košice

Devět tisíc fanoušků přivítalo v pondělí večer Roxette v košické Steel Aréně. Podívejte se na pár obrázků.

Zdroj:SME.sk

/8.června 2011 17:20/


Roxette převzali v Praze zlatou desku za "Charm School"

Roxette v den koncertu v pražské O2 Aréně převzali zlatou desku za prodej alba "Charm Shool". Album se stalo na jeden týden dokonce nejprodávanějším albem v České Republice. Podívejte se na exluzivní fotografie, které přinesl server t-music.cz.

 

 

 

 

 

Zdroj: T-music.cz

/ 7.června 2011 11:48/


Brilantí vystoupení Roxette v Praze

Nikdo nečekal, že by Roxette ještě někdy viděl společně na pódiu. Včera se sny fanoušků staly skutečnosí, když Marie a Per předstoupili před naprosto vyprodanou O2 Arénu. Roxette po desetileté pauze přivítalo fantastických 17 000 fanoušků. Show začíná. Koncert zahájila píseň "Dressed For Succes". Marie oblečená v tradičním koženém kompletu, Per v černých kalhotách a košili. Od prvních tónů si Roxette pražské publikum získalo. Všichní zpívali jako o život . Nechyběla ani klasická "tleskačka" v závěru písně, kdy se hala proměnila v les tleskajících rukou. Poté již následovala šňůra všech známých hitu jako jsou " Sleeping In My Car", "Fading Like A Flowers" a další. Uklidnění přišlo asi po čtvrté písni, kdy se halou rozezněly první takty pomalé písně " Wish I Could Fly". Následovaly i další pomalé písně. První test publika nastal při písni "Spending My Time", kdy Marie v úvodu písně přestala zpívat, aby si ověřila znalost textů českého publika. Ve zhruba polovině koncertu přišla na řadu všem dobře znám "How Do You Do". To už nevydržely ochozy sedět a i ty zbytek koncertu prostály a protančily. Song "Dangerous" byl z mého pohledu asi nejmagičtější. Při prvním tónu této písně se v pozadí jeviště objevilo plátno s nadživotními portréty Pera a Marie. Tuto píseň znal snad úplně každý, takže ani ta největší " konzerva" se neudržela a zpívala spolu s Roxette. Základní část konceru byla u konce a Roxette mizí v zákulisí. Obrovský dav ovšem nenechává jeviště dlouho prázdné. Per a Marie opět přichází a přidávají další set asi šesti písní. Nechyběly ani zaručené hity jako "Joyride",nebo "The Look". Poté se již zdálo, že je opravdu po všem, ale omyl. Dav opět přivolal kapelu zpět a následoval tentokrát již opravdu poslední přídavek. V něm zazněla také světová "Listen To Your Heart" a úplně závěrečná , akusticky podaná" Church Of Your Heart". Ač fanoušci nechtěli Roxette z pódia pustit, nebylo vyhnutí. Roxette sklidili dlouho trvající ohlušující potlesk. Dojetí nebylo patrné jen na fanoušcích, ale i na samotné Marii a Perovi. Takové ovace snad ani nečekaly a tak se Marie ještě vyklonila z okraje pódia, aby zamávala fanouškům v nejvyšších patrech haly. V objetí Clarence pak pomalu zmizela z pódia. Co říct závěrem? Snad jen to, že není co dodat. Roxette nepotřebují velkolepé světelné efekty aby zaujali publikum. Roxette jsou o živém zpívání a to předvedli bez pochybností na 100%. Před Marií hluboce smekám a obdivuji. Uvidíme se v Ostravě :-)

Dnes Roxette pokračují ve slovenských Košicích.

AKTUALIZACE: V nové sekci "Roxette v Praze" umístěny nové fotografie ze včerejšího koncertu.

AKTUALIZACE: Přečtěte si, co píše o koncertu Roxette český tisk na těchto odkazech : i-dnes ihned,,,,,, ,, Idnes novinky .cz

Část fotografií z koncertu vyvěsím během dne. Pokud by měl někdo zájem o kompletní sbírku, písněte mi na roxetteweb@seznam.cz

/6.6. 2011 8:45 /

 

 


Roxette v Praze již v neděli!

Sen o kterém jsme si mohli nechat ještě před rokem jen zdát, se stává skutečností! Marie a Per již v neděli zavítají do naší metropole, aby udělali radost tisícům příznivců, kteří se budou tísnit ve vyprodané O2 Aréně. Vytáhněte tedy ze skříní veškeré rekvizity spojené s Roxette a udělejme našim švédům skvělou atmosféru. Roxette koncertují dnes "za humny" v Rakousku, poté si dají zítra přestávku a v neděli je máme tady! Zda Roxette dorazí do ČR již zítra nevíme, každopádně pro jistotu sledujme média. Jistě si budou Roxette bedlivě všímat.

/3. června 2011 8:48/

 


Obrazem: Roxette rozbouřili Budapešť

 

Zdroj: Roxetteblog

/2.června 2011 15:13/


Blesk: Roxette po deseti letech míří do Prahy

V dnešním vydání nejčtenějšího deníku Blesk v sekci "prominenti" narazíte na pěkný článek, informující o návratu Roxette na pódia a také o blížícím se koncertu v Praze. V článku se píše i již zmíněné předskokance Bebbi, pro kterou je vystoupení před takovou legendou obrovská čest. Dále se píše, že koncert je beznadějně vyprodán, což už věrní fanoušci ale dávno vědí. Článek je doplněn fotografií z NOTP. O koncertu Roxette a předskokance Debbi dnes píše i internetový portál musicserver.cz .

 

Zdroj: Blesk, Musicserver.cz

/1.června 2011 11:00/


Předskokankou pražského koncertu Roxette bude DEBBI

Dlouho očekávanou informací o předskokanovi na koncertu Roxette v Praze je konečně odhalena. Livenation.cz dnes oznámila, že publikum před samotným vystoupením Roxette rozehřeje mladá zpěvačka, říkající si DEBBI. Pokud nevíte o koho jde, tak vám možná napoví v současné době velký hit "Touch The Sun".

Zdroj: Livenation

/31.5.2011 12:34/


Všechno nejlepší Marie!

Marie Fredriksson dnes, 30.5. slaví narozeniny. Narozeninovou párty Marii připraví samotní fandové na dnešní bukurešťské show. Již několik dnů probíhají na internetových stránkách o Roxette přípravy na Mariino přání k narozeninám. Existuje přesný rozvrh, kdy bude 30-ti tisícový dav Marii zpívat Happy Birthday a budou vybaveni různými rekvizitami. Jak celá akce dopadne, se dozvíme již tento večer, kdy by Roxette měli odehrát vůbec největší show celého světového turné. Očekává se totiž již zmiňovaných 30 000 fanoušků.

Roxetteweb se připojuje k přání a Marii přejeme jen to nejlepší, hlavně zdraví!

 


Obrazem: Roxette v Řecku

Zdroj:Roxetteblog

/29.5.2011 11:53/


Video k "Way Out" je na světě - podívejte se

Nový videoklip k novému siglu Roxette je na světě. Právě dnes proběhla premiéra videa k písni "Way Out", která se tak stává dalším singlem z alba "Charm School". Video je nápadně podobné tomu, které bylo natočeno před lety k singlu "Run To You". I tentokrát byly použity záběry z právě probíhajícího turné, jak z pódia, tak ze zákulisí celé tour. Celé video je natočeno v černobílém formátu. Na video se podívejte ZDE                    

Než dorazí "Way Out" do českých rádií, podpořte stále první singl na těchto adresách:www.radiohana.cz , www.radio-relax.cz , www.radiocity.cz , www.krokodyl.cz , www.rcl.cz , www.ujdeto.cz

 nnNnnnnnnnfdjg

Zdroj: Aftonbladet

/26.května 2011 11:43/


Premiéra videoklipu k "Way Out" ve čtvrtek

Německá EMI oznámila premiéru videoklipu k druhému singlu "Way Out", která  proběhne již tento čtvrtek. K vidění bude na internetových stránkách myvideo.de. Videoklip se natáčel během právě probíhajícího turné v Kapském Městě. Video bude ve stylu videoklipu k písni "Run To You" z alba Crash! Boom! Bang!Boom! BangVideo videadedena způsob videave styluu    sd .

 

Zdroj: Roxetteblog

/24.5.2011 16:53/


Bukurešť se připravuje na koncert Roxette

Datum bukurešťského koncertu Roxette se nezadržitelně blíží a již dnes začínají organizátoři koncertu připravovat Zona Arénu, kde se koncert 30.května odehraje. Jedná se o otevřený prostor pod širým nebem, kde se na koncert očekává až 30 000 fanoušků. Mělo by se jednat o vůbec největší koncert tohoto turné, co se návštěvníků týče. Organizátoři se proto rozhodli pro úpravy prostranství, aby zamezili nadměrnému hluku a tím pádem i rušení obyvatelstva v blízkém okolí. Rozhodli se proto postavit protihlukovou zeď, která bude hluk tlumit. Bude se jednat o bariéru 8 metrů vysokou a 100 metrů dlouhou. Reportáž z místa o přípravách odvysílala i místní televizní stanice PRO TV. Podívat se můžete ZDE                         .

Zdroj: Roxetteblog

/17.května 2011 18:09/


ZSenzace: Roxette jsou pátou nejhranější kapelou světa!

Stále sledujeme úspěšné tažení prvního singlu Roxette " She´s Got Nothing On". Po prvotním umístění singlu na sedmé příčce, se o týden později píseň umístila na mozici šesté. Nyní můžeme opět říct, že singl má stále stoupající tendenci. Tento týden se totiž Roxette stali pátou nejhranější kapelou na světě. Co se rotací písně v ČR týče, pro tento týden patří Roxette přesný střed žebříčku a je tak na 50. příčce. Album si na rozdíl od singlu velmi polepšil a stále u českých posluchačů boduje. Tento týden se "Charm School" stalo 25-tým nejprodávanějším albem v ČR.

Zdroj: Facebook, IFPI

/16.května 2011 17:23/


Roxette natáčí video k "Way Out" a pracují na nových písních

Vypadá to, že Kapské město se Roxette zalíbilo natolik, že právě z tohoto města vzejde nové video k singlu "Way Out". Tuto informaci dnes potvrdil Per na Facebooku. Kromě toho během včerejší tiskové konferecne Per prozradil další skvělou zprávu, že společně s Marií pracují již na dalších nových písničkách. Další skvělá zpráva přichází i ze světové hitparády nejhranějších singlů, kdy po minulém týdnu, kdy se song "She´s Got Nothing On" umístil na sedmé příčce, si pro tento týden postoupil ještě o jednu příčku nahoru, tudíž se singl od Roxette stává šestou nejhranější písní na světě.

 

Zdroj: Roxetteblog

/10. května 2011 18:02/


Obrazem: První obrázky včerejší show

   

   

Zdroj: Facebook

/9.května 2011 9:15/


Roxette dnes zahájí další část turné!

Po téměř tři týdny trvající přestávce, se dnes večer Roxette vrátí zpět na pódium, aby odehráli první koncert z jihoafrické části turné. Pera a Marii čeká v této metropoli sedm představení, z čehož je pět koncertů zcela vyprodaných. Dnešní koncert se koná v Grand Aréně s kapacitou 7 000 fanoušků.

/8.května 2011 10:08/


http://www.novinky.cz/kultura/235372-roxette-museli-pridavat-dvakrat.html  

 

Roxette v Praze již v neděli!

 

 

Sen o kterém jsme si mohli nechat ještě před rokem jen zdát, se stává skutečností! Marie a Per již v neděli zavítají do naší metropole, aby udělali radost tisícům příznivců, kteří se budou tísnit ve vyprodané O2 Aréně. Vytáhněte tedy ze skříní veškeré rekvizity spojené s Roxette a udělejme našim švédům skvělou atmosféru. Roxette koncertují dnes "za humny" v Rakousku, poté si dají zítra přestávku a v neděli je máme tady! Zda Roxette dorazí do ČR již zítra nevíme, každopádně pro jistotu sledujme média. Jistě si budou Roxette bedlivě všímat.

 

 

 

 

 

 

"SGNO" již sedmá nejhranější píseň planety

Poté, co v minulém týdnu vstoupili Roxette s prvním singlem "She´s Got Nothing On (But The Radio)" do světového žebříčku nejvíce hraných singlů na celém světě na deváté místo, se o týden později probojovali na fantastickou sedmou příčku. V minulém týdnu hitparádě vévodila Lady Gaga s písní Born This Way, nicméně tento týden již uvolnila první pozici zpěvačce Rihanně s písní S&M, zatím co Lady Gaga spadla na příčku čtvrtou. 

Zdroj: radioexpres.com

/1.května 2011 19:54/


Víkend s Roxette na rádiu Krokodýl

Hudební speciál rádia Krokodýl patří tento víkend Roxette. Pokud ještě nemáte nové album "Charm School", můžete právě zde toto CD vyhrát. Stačí poslouchat a jakmile se éterem rozezní Roxette, stačí se dovolat do studia a album je vaše. Roxette jsou s novým singlem také v hitparádě tohoto rádia a hlasovat můžete zde: www.krokodyl.cz

Zdroj. Krokodyl.cz

/1.května 2011 15:26/


"She´s Got Nothing On" - devátá nejhranější píseň světa!

Singl "She's Got Nothing On" vystoupal na deváté místo World Chart, což znamená, že je devátou nejhranější skladbou planety. V minulém týdnu bodovala na místě jedenáctém a předtím dvakrát na místě dvanáctém. Nejhranější skladbou planety je v současnosti "Born This Way" Lady Gagy. Hitparáda se sestavuje z playlistů stovek největších rádií po celém světě.  

 

Zdroj: Roxroom, Roxette.se

/27.dubna  2011 10:28/


Hlasujte v hitparádách českých rádií

Není vám jedno, jak se vede Roxette v českém éteru? Není nic jednoduššího, než Pera a Marii podpořit na těchto odkazech: www.radiocity.cz , www.krokodyl.cz , www.radiohana.cz , www.rcl.cz , www.radio-relax.cz

/22.dubna 2011 23:59/


Musicserver: Roxette vybrali z "Charm School" druhý singl

Švédské duo Roxette již brzy zavítá do Evropy v rámci svého aktuálního turné. Ještě předtím ale stihne vydat nový singl. 

Po dravé "She's Got Nothing On (But The Radio)" Marie a Per sáhli z desky"Charm School" po pomalejší a klidné skladbě "Speak To Me". Ta prozatím vychází jako singl pouze ve Švédsku, Belgii a především v Jihoafrické republice, kam Roxette v rámci turné dorazí již začátkem května. Celoevropské vydání je předběžně naplánováno na červen. Singl má zatím pouze digitální podobu, avšak pro fanoušky je rozhodně zásadní. Novinku "Speak To Me" zde najdeme v příjemném rádiovém remixu od Bassflow, který remixoval například singly Mando Diao, a jako bonus singl nabízí i živou verzi hitu "Stars", která byla zaznamenána v roce 2001 na koncertě v Barceloně. 

Připomeňme, že Roxette v Česku vystoupí letos hned dvakrát. Jejich pražský koncert, který se uskuteční 5. června, je již vyprodán, na koncert v Ostravě, kde duo zahraje 27. června, lístky v některých kategoriích ještě bez problémů seženete.

Zdroj: Musicserver

/22.dubna 2011 9:37/


Ostravský koncert téměř vyprodán!

Vstupenky na pražský koncert (5.6.2011) Roxette jsou již dávno vyprodány. Pro velký zájem byl přidán i druhý koncert v ostravské ČEZ Aréně (27.6.2011) a i zde jdou vstupenky velmi slušně na odbyt. Kapacita ČEZ Arény pro koncerty je cca 13 000 lidí. Dnešním dnem je v prodeji posledních 1090 lístků. Již teď se tedy můžeme těšit na fantastickou atmosféru právě i v této aréně, kam zcela jistě zavítá minimálně 12 000 fandů. Zbylé vstupenky je možné stále zakoupit v síti Ticketpro a Ticketart.

Zdroj: Ticketart.cz

/20.dubna 2011 22:01/


Roxette zakončili triumfálním úspěchem jihoamerickou část turné

Roxette včera večer odehráli v opět vyprodané Credicard Hall poslední koncert jihoamerické části světového turné. Posledních deset koncertů po jihoamerických městech vidělo neuvěřitelných cca 80 000 fanoušků. Dá se tedy hovořit o fantastickém úspěchu, kerý Roxette dosáhli i po tak dlouhé přestávce zaviněné Mariinou nemocí. Roxette nyní čeká téměř dvacetidenní přestávka a poté 8.května rozjedou další část turné v Jižní Africe. I zde je většina koncertů vyprodána. Jaké mají Roxette plány v následujících dnech sice nevíme, ale můžeme odhadovat, že příjdou nějaké aktivity okolo nově vydaných singlů, například natáčení videa. Pokud tomu tak bude, můžeme čekat překvapení, k jakému singlu vlastně Roxette video natočí. Poslední zprávy totiž hovoří o vydání dvou různých singlů ( Speak To Me a Way Out ) v jednotlivých zemích.

/20.dubna 2011 12:39/


V Německu druhý singl "Way Out"

Německá EMI oznámila, že druhým singlem z alba "Charm School" se stane píseň "Wa Out". Vydán by měl býd 10.června. Podle nových informací by se tato píseň měla stát druhým singlem i v Rakousku.

Zdroj: TDR

/19.dubna 2011 23:38/


Roxette roztančili Rio de Janeiro

Roxette včerejší večer věnovali zaplněné Citibank Hall, kde odehráli další skvělou show. Již nyní se můžete díky několika videím od fanoušků přenést přímo do haly a podívat se, jak včerejší koncert probíhal. Turné pokračuje dál, dnešním koncertem v Chevrolet Hall opět v Brazílii.

  

The Look, Dressed for success, How do you do, It must have been love

Zdroj: Youtube, Roxetteblog

/17.dubna 2011 11:50/


7 000 fanoušků vidělo show v Sao Paulu

Zcela zaplněná hala v Sao Paulu přivítala bouřlivým potleskem a ovacemi Pera a Marii. Na koncert se přišlo podívat 7000 fanoušků (bylo zcela vyprodáno). Roxette odehráli další skvělou show se všemi největšími hity kapely. Roxette pro tentokrát do playlistu zařadili i fanoušky velmi oblíbenou "Silver Blue". Dnes mají Roxette pauzu, ale už zítra štace pokračuje v Rio de Janeiru.

Nasát atmosféru včerejšího koncertu můžete zde: Dressed for Success | Spending My Time | How Do You Do  Dangerous | Ït Must Have Been Love

Zdroj: TDR, Youtube

/15.dubna 2011 12:38/


Obrazem: Včerejší show v Porto Alegre

Včerejší večer Roxette patřil zaplněné Pepsi Aréně v Porto Alegre. Podívejte se na video z další skvělé show.

 

 Zdroj: Youtube

/13.dubna 2011 17:44/


Poslechněte si nový singl "Speak To Me"

Finská EMI dnes uveřejnila novinkový singl Roxette "Speak To Me". Máme tedy možnost, si poslechnout celou verzi zremixované písně. Oproti albové verzi zní song modernějším zvukem, což bude asi nahrávat rozhlasovým éterům. Každopádně po první rozpačité ukázce, která unikla na internet v minulém týdnu se zdá, že píseň v celku zní velmi dobře. Přesvědčit se můžete zde: EMI website

Zdroj: Roxetteblog

/11.dubna 2011 19:26


"Speak To Me" výjde 18.dubna

Druhým singlem z alba "Charm School" bude, jak již bylo oznámeno dříve, skladba "Speak To Me", která ale byla nově zremixována a zní prý velmi hitově. Pod remixem se podepsal Bassflow, který už dělal remixy pro Mando Diao, Salem nebo Viktorius. Singl bude vydán 18. dubna.

AKTUALIZACE: Ukázku nově upravené písně " Speak To Me" si poslechněte  ZDE

AKTUALIZACE: Podle TDR by jsme si již zítra mohli poslechnout krátkou ukázku nově zremixovaného singlu "Speak To Me", který je krátce před svým vydáním.

 

 

 1. Speak To Me (Remix)
 2. Speak To Me (Bassflow Remake)
 3. Speak To Me (Bassflow Remake instrumental)

Zdroj: Roxroom, TDR 

/7.dubna 2011 14:16/

     


Roxette zahrají v Izraeli

Nekonečné putování po světě se dneškem opět rozrůstá. Roxette zahrají 22. října v izraelském Tel Avivu. Vstupenky budou k dostání od 18.dubna od 85 do 107 dolarů.

Zdroj: Roxetteblog

/5.dubna 2011 8:50/


Roxette dnes : první vystoupení v Buenos Aires

AKTUALIZACE: Podívejte se na mimořádně vyvedené video ze včerejšího koncertu v Buenos Aires. Tak nadšené publikum "zaskočilo" i Roxette. Při písni "Spending My Time téměř deseti tisícový dav přezpíval celou kapelu. Podívejte se ZDE

DALŠÍ VIDEA: 1 - Dressed For Succes , 2 - Listen To Your Heart ,   3 - Fading Like A Flower ,   4 - Perfect Day

Roxette dnes večer odehrají první ze dvou koncertů, které se uskuteční v argentinském Buenos Aires. Oba koncerty jsou zcela vyprodány a na jednotlivé show se očekává okolo 10 000 fanoušků. Na fotografii je zachycena Marie v letištní hale, krátce po příletu do země.

Zdroj: Youtube,Roxetteblog

/5.dubna 2011 8.27/


Turné pokračuje - Roxette čeká Montevideo

Roxette po několikadenní přestávce pokračují v rozjetém světovém turné. Již dnes Per a Marie odehrají koncert ve městě Montevideo v Uruguay. Poté 4. a 5. dubna zahrají na dvou zcela vyprodaných koncertech v argentinském Buenos Aires.

/2.dubna 2011 0:00/


Roxette v českých hitparádách

Jak se daří Roxette v českém éteru? Zde jsou výsledky jednotlivých rádií, kde Roxette bodují. Podpořit můžete zde: www.radiohana.cz , www.radio-relax.cz , www.rcl.cz , www.krokodyl.cz , www.ujdeto.cz

AKTUALIZACE: Nově můžete podpořit Roxette i na Rádiu City www.radiocity.cz ......díky za info Kudrno :-)

Zdroj: Rádia - Haná, Relax, Contact ,Krokodýl a IFPI, ujdeto.cz

/30.března 2011 21:13/


"Speak To Me" druhý singl z "Charm School"

Room Björn Engelmann dnes na svém facebookovém profilu prozradil, že v těchto dnech dokončuje mastering druhého singlu Roxette z alba "Charm School". Jedná se o krásnou baladu s Mariiným silným hlasem "Speak To Me". Byly tak vyslyšeny prosby většiny fanoušků, kteří si právě tento song jako druhý singl přáli. Ve hře ovšem byla i píseň "No One Makes It On Her Own". Že by singl číslo tři?

Zdroj: Roxetteblog

/28.března 2011 18:25/


Roxette zahrají ve Wembley Aréně

Roxette po mnoha letech navštíví v rámci právě probíhajícího turné Anglii. V londýnské Wembley Aréně vystoupí 15. listopadu kde představí svojí show. Tuto zprávu oznámila Livenation.es . Předprodej vstupenek začíná již 31. března v 10:00 , klasický prodej potom 1.dubna ve stejném čase.

 

Zdroj: TDR

/28.března 2011 10:56/


Česká rádia konečně přejí Roxette!

AKTUALIZACE: Roxette v českých hitparádách sklízí velké úspěchy. Po prvních místech v žebříčcích rádií Kiss Morava, Kiss Delta a Contact, se nově přidává i Rádio Relax. Doufejme, že budou brzy následovat i první místa rozhlasových stanic Krokodýl a Haná.

To, že českým rádiím vždy trvá poměrně dlouho, než nasadí do vysílání písně, které v zahraničí již dávno brázní rozhlasový éter už víme. Dobře jsme to pocítili například na právě novém singlu od Roxette. Naštěstí se situace po měsíci a půl konečně mění a rádia singl "She´s Got Nothing On" zařazují do svých playlistů. Dokazuje to i aktuální žebříček IFPI, kde je song veden jako 52. nejhranější píseň v ČR. Od minulého týdne si o dvě příčky polepšila. Co se prodeje alba "Charm School" týče, Roxette si pro 11. týden roku 2011 udrželi stejně jako minulý týden skvělou 8. příčku. Stále tak patří do TOP 10 nejprodávanějších alb v ČR. Jak už jsem také informoval, Roxette stále častěji vstupují i do rozhlasových hitparád. Mimo žebříčky rádií Relax, Contact a Krokodýl, můžete Pera a Marii nově podpořit také v hitparádě rádia Haná. www.radiohana.cz , www.radio-relax.cz , www.rcl.cz , www.krokodyl.cz , www.ujdeto.cz

Zdroj IFPI

/23.března 2011 9:44/


Roxette přidávají další dva termíny pro Švédsko

Po ohlášeném koncertu ve švédském Gothenburgu konajícím se 24.7. 2011 se počet koncertů ve Švédsku dnešním dnem rozrůstá o další dvě vystoupení. Per a Marie zahrají také 3. listopadu ve známé hale Globen ve Stockholmu a o den později 4.listopadu v Malmo Aréně v Malmo. Na stockholmský koncert se cena vstupenek bude pohybovat od 475 - 595 SEK a na show v Malmo 450 - 550 SEK. Prodej bude zahájen již 25. března.

Zdroj: TDR

/ 21.března 2011 11:10/


Roxette zahráli v boxerském ringu

Dnes večer si Per a Marie zahráli v kolínské aréně uprostřed boxerského ringu. Roxette se stali hosty velkolepého boxerského souboje mezi Ukrajincem Vitalijem Kličkem a Kubáncem Odlanierem Solísem. Halou zazněl novinkový song "She´s Got Nothing On". Roxette vystoupili i přes hlasovou indispozici Marie, kterou momentálně trápí zánět hrtanu. Jelikož se ale jednalo o vystoupení na playback, tak si zde Marie mohla hlasivky šetřit. Video z vystoupení ZDE.

 

  

Zdroj: Roxetteblog

/19.března 2011 23:48/


Dnešní show v Tallinu zrušena!

Dnešní koncert Roxette, který se měl uskutečnit v Saku Hall v Estonsku, byl pro nemoc Marie zrušen! Marii v současné době trápí zánět hrtanu a proto nemůže zpívat. Z těchto důvodů byl dnešní koncert zrušený, ale zároveň přesunutý na 18. července. Vstupenky tak zůstávají i nadále v platnosti.

Zdroj: Roxetteblog

/18.března 2011 17:31/


Včerejší Roxette večer - Riga

   

   

Zdroj:Roxetteblog

/17.března 2011 11:01/


Roxette v TOP 100 ČR

Už snad ani nikdo nedoufal, že by se pilotní singl z nového alba Roxette dostal do oficiální singlové hitparády ČR. Dnes je ovšem vše jinak a Roxette s písní "She´s Got Nothing On ( But The Radio ) vstupují do právě zmíněného žebříčku na 54. místo. V albové hitparádě se Roxette stále drží v TOP 10. Tento týden zaznamenalo album "Charm School" mírný pokles z 4. místa na 8. 

AKTUALIZACE: Nový singl Roxette v těchto dnech zařadila do vysílání celá síť Hitrádií. Jednáse o devět rozhlasových stanic, které nyní "She´s Got Nothing On" zařadili do svého vysílání jako novinku. Poslouchejte tak rádia : Orion, Magic, Vysočina, Apollo , FM Plus , Dragon , Hitradio FM , Faktor , Magic Náchod.

AKTUALIZACE: Pokud by jste chtěli Roxette podpořit v rádiových hitparádách, tak stále máte možnost hlasovat na www.radio-relax.cz , www.rcl.cz , www.ujdeto.cz a nově také www.krokodyl.cz .

Zdroj: IFPI

/15.března 2011 23:20/


Nová data prodlouženého turné Roxette

Po přidaných koncertech ve Španělsku bylo do seznamu přidáno dalších osm koncertů, které se uskuteční na podzim v německých městech. Seznam zřejmě není konečný a další místa budou následovat.

 

13.10.2011 - TUI Aréna Hannover - Německo

14.10.2011 - Gerry Weber Arena Halle - Německo

16.10.2011 - SAP Arena Mannheim - Německo

17.10.2011 - Scheyerhale Stuttgart - Německo

19.10.2011 - Koeing - Pilsner Arena Oberhausen - Německo

24.10.2011 - Berlin O2 Arena Berlín - Německo

25.10.2011 - Hamburg Arena Hamburg - Německo

27.10.2011 - Nuremburg Arena Nuremburg - Německo

18.11.2011 - Palacio Vistalegre Madrid - Španělsko

19.11.2011 - Sant Jordi Club Barcelona - Španělsko

Zdroj: Roxetteblog

/15.března 2011 12:12/


Roxette rozbouřili Litvu!

Sedmá zastávka v pořadí patřila včera večer Siemens Aréně v Litvě. Roxette předvedli zaplněné hale skvělou show a jak  je z videí zřejmé, i Marie je každým koncertem lepší a lepší. Nejen, že si je jistá v textech a pevnosti hlasu, ale i její pohyb po pódiu je daleko "akčnější", než jak jsme ho znali třeba z "Night Of The Proms". Jde vidět, že si Marie koncerty velmi užívá a i dnes dokáže rozparádit zaplněnou halu. Podívejte se na nová videa ze včerejší show.

 VIDEO - It Must Have Been Love ,  VIDEO - How Do You Do , Dangerous , VIDEO - Spending My Time

 

   

   

Zdroj: Youtube

/15.března 2011 9:14/


Fotogalerie z Běloruska - Minsk Aréna

Podívejte se na zbrusu nové fotografie z koncertu v Bělorusku. Pár fotek zde, další v sekci "World Tour 2011".

  

  

 

Zdroj: Roxetteblog

/14.března 2011 18:56


Úspěšný start turné Roxette - hodnotí iDnes

Český server iDnes.cz si všímá právě probíhajícího turné Roxette a k této příležitosti napsal pár řádků.

Kapela Roxette má za sebou úspěšný start turné. Ačkoliv jen stěží kdo dokáže vysvětlit, proč se návrat na pódia konal koncem února v ruské Kazani, duo Marie Fredrikssonová a Per Gessle už je na skok v Evropě. Do Česka zamíří 5. června a 27. června se představí i v Ostravě.

Z internetových stránek kapely je cítit ohromné nadšení. A důvod je k tomu více než logický. "Nezapomeňte si koupit lístky včas. Vyprodaných je patnáct z jednašedesáti koncertů," hlásí management. Na web Roxette se dostalo i Česko, protože album Charm School (vydané 14. února) se v tuzemsku stalo jedničkou v prodejnosti a na chvíli porazilo i skupinu Kabát s nahrávkou Banditi di Praga. Švédská dvojice se vedle českého prvenství pyšní i úspěchem v Německu a ve Švýcarsku.Stránky The Daily Roxette označují začátek turné za nepatrně rozpačitý, což omlouvají tím, že Rusové obvykle nemluví příliš dobře anglicky, a proto na kapelu v prvních minutách nereagovali. Teprve když přišla melodie It Must Have Been Love, kazaňská hala se probudila a bouřlivým aplausem přivítala své idoly."Kapela byla skvělá a profesionální v nejlepším slova smyslu. Začít hrát v ledové atmosféře a nenechat na sobě znát ani stopu zklamání, to chce hodně síly. A že zklamání bylo znát, především u Marie. Byla trochu odtažitá, ale i tak výborná," píše Lars-Erik Olson na The Daily Roxette.Dodává, že v programu zazněly jak nové, tak i staré skladby. "Roxette vyhráli nad publikem a tuhou ruskou zimou!" dodává."Roxette už nehledají nic nového a jejich fanoušci, pro které je novinka primárně určena, dostali to, co mohli očekávat. Není důvod předpokládat, že si cestu k některým novým písničkám časem nenajdou. Že by však po poslechu desky Charm School na nadcházejících koncertech začali z ničeho nic křičet po něčem jiném než prověřených hitech jako Joyride nebo The Look, nehrozí," napsal v recenzi pro MF DNES Honza Vedral.Jak na vás bude obnovené duo působit živě, můžete zjistit 5. června v pražské O2 areně, tedy pokud máte lístky, je totiž vyprodáno. Druhou šanci nabízí Ostrava, kam Roxette dorazí 27. června.

Zdroj: iDnes.cz

/13.března 2011 17:44/


Fotografie z Kieva

   

      

      

   Zdroj:afisha.tochka.net

/11. března 2011 23:20/


Turné Roxette se protáhne minimálně do konce roku!

Nadšení z rozjetého světového turné Roxette nebere konce. Po zhruba padesátce již naplánovaných koncertech, které Per a Marie odehrají do konce července, dnes přišla nová, pro mnohé radostná zpráva, že Roxette plánují prodloužení turné až do posledních měsíců roku 2011. Per před začátkem turné už nějaké plány naznačoval, nicméně šlo jen o jakési spekulativní informace. Nyní je již ovšem jasné, že turné se bude prodlužovat. Nově byly totiž přidány koncerty ve Španělsku ve dnech 18. a 19. listopadu. Podle jiných zdrojů by se štace poté měla vrátit zpět do Německa a Rakouska. V pondělí 14. března by mělo být zcela jasno, jelikož se očekává oficiální ozámení nových termínů koncertních zastávek Roxette. Je docela možné, že kapela tentokrát zavítá i do Kanady, či Austrálie. Roxette mají dnes v rámci tour volný den, ale již zítra odehrají svojí show v Bělorusku v Minsk Aréně.

Zdroj: Roxetteblog

/11.března 2011 18:00/


Roxette odehráli další koncert - Kiev

Podívejte se na první videa z koncertu, který se konal dnes večer v ukrajinském Kievě.

VIDEO - Spending My Time

VIDEO - Listen To Your Heart

Zdroj: Youtube

/10. března 2011 23:23


"She´s Got Nothing On" v "A" playlistu BBC 2

Roxette se podařilo něco, o čem se mnohým může jenom zdát. Největší britská rozhlasová společnost, pokrývající většinu území, zařadila nový singl " She´s Got Nothing On" do svého playlistu. Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, song byl zařazen do hlavního, tedy "A" seznamu písní, které rotují na BBC 2 nejčastěji. Stanice má takové plylisty celkem tři A, B, C . Každý tento seznam obsahuje 30 skladeb určující, kolikrát se song bude hrát v jednom týdnu. Plylist "C" 5x týdně , playlist "B" 10x a playlist "A" 20x týdně. Roxette tedy mají zaručenou největší rotaci písně "SGNO" ve Velké Británii.

Zdroj: Roxetteblog

/7. března 2011 15:44/


III. koncert Roxette - Yekaterinburg

AKTUALIZACE: Podívejte se na video z Yekaterinburgu: Joyride , Dressed For Success, Sleeping in My Car, Wish I Could Fly, It Must Have Been Love

Po volném dnu se Roxette opět vrací do kolotoče mnoha koncertů právě odstartovaného světového turné. Po Kazani a Samaře Roxette zahrají v Yekaterinburgu. Zde se očekává kolem 11 000 fanoušků.

Na nové video z televizního vystoupení "Ultimate Chartshow" německé RTL , kde Per a Marie zazpívali nový singl, se můžete podívat ZDE .

 

  

 

Zdroj: Roxetteblog 

/5.března 2011 18:31/


Roxette dnes přivítá ruská Samara

Roxette se přesunuli do další ruské metropole. Tentokrát do Samary, kde se odehraje druhý koncert světového turné, které bylo odstartováno před několika dny v Kazani. Zde je již připravena MLT Aréna, která pojme 4 000 fanoušků. Podle posledních zpráv je vyprodáno. Zprávy o vyprodaných koncertech přichází nově i z Německa.

AKTUALIZACE: Roxette mají za sebou další vystoupení. Zde je setlist, který na show zazněl. Do sekce "World Tour" jsem právě přidal nové fotografie z koncertu v Samaře.

1. Dressed For Success
2. Sleeping In My Car
3. Opportunity Nox
4. The Big L.
5. Wish I Could Fly
6. Only When I Dream
7. She's Got Nothing On (But the Radio)
8. Perfect Day
9. Things Will Never Be the Same
10. It Must Have Been Love
11. 7Twenty7
12. Fading Like A Flower
13. How Do You Do!
14. Dangerous
Band presentation
15. Joyride

První přídavek

16. Spending My Time
17. The Look

druhý přídavek

18. Way Out
19. Listen To Your Heart
20. Church Of Your Heart

 

Zdroj: Roxetteblog

/3.3.2011 16:55/


 


První koncert světového turné - Kazaň

AKTUALIZACE: Do sekce "World Tour 2011" byly přidány první fotografie ze včerejšího koncertu v Kazani. Podívejte se.

AKTUALIZACE: Podle TDR by začátek prvního koncertu trochu nejistý, jelikož nastal technický problém se zvukem. Celá věc trvala zhruba první čtyři songy. Poté si technici s problémem poradili a podle fanoušků byl zbytek již bez problémů.

První koncert v rámci světového turné Roxette je za námi. Známe již set list, který Roxette během koncertu odehráli a známe také například podobu pódia, které se příliš nezměnilo od koncertů v minulém roce. Celému pódiu opět dominuje velké plátno v pozadí jeviště, na kterém jsou v nadživotní velikosti portréty Pera a Marie z dob Joyride. Možná drobná změna nastala v rozmístění světel. Jak jsem už zmínil, playlist už také známe a máme i pár fotografií. Podívejte se.

  

Playlist:

1. Dressed For Success
2. Sleeping In My Car
3. Opportunity Nox
4. The Big L.
5. Wish I Could Fly
6. Only When I Dream
7. She's Got Nothing On (But the Radio)
8. Perfect Day
9. Things Will Never Be the Same
10. It Must Have Been Love
11. 7Twenty7
12. Fading Like A Flower
13. Silver Blue
14. How Do You Do!
15. Dangerous
16. Joyride

První přídavek:

17. Watercolours In the Rain
18. Spending My Time
19. The Look

Druhý přídavek:

20. Way Out
21. Listen To Your Heart
22. Church Of Your Heart

Zdroj: Roxetteblog. kp.ru

/28.února 2011 23:19/


Očekávané turné začíná!

AKTUÁLNĚ- Roxette dorazili do Kazaně, kde odehrají první koncert v rámci světového turné. Podívejte se na první fotografie. Video z příjezdu ZDE 

  

Dlouho očekávané turné Roxette začíná. Již dnes Per a Marie rozbouří Tatneft Arénu v ruské Kazani. Ještě před tím, by měla proběhnout tisková konference, na které se zřejmě dovíme několik detailů ohledně právě začínajícího turné. Potvrzena je zpráva, že Roxette jsou již v místě dějiště prvního koncertu. Další zastávkou bude 3. března ruská metropole Samara.

  

Zdroj: Roxetteblog,kazan.kp.ru

/27.února 2011 17:55/


Roxette jako za mlada - nové promo fotografie

Německá EMI uveřejnila nové promo fotografie Pera a Marie. Roxette zde vypadají úchvatně a dalo by se říct, že obrázky pochází někdy z roku 2001 z dob "Room Service". Posuďte sami. Fotografie ve vysoké kvalitě si prohlédněte zde:  ZDE

   

Zdroj: Roxetteblog, EMI.de

/26.února 2011 18:49/


Roxette vstupují do slovenské hitparády

AKTUALIZACE: -  Do albového žebříčku států prodávající nové CD " Charm School" se nově přidávávají tři země. V Polsku jsou Roxette na 16. místě, v Dánsku místo 11. a v Itálii 45.

AKTUALIZACE -  Úspěch nového alba pokračuje. Nově vstupuje i do oficiální maďarské hitparády na 19. místo.

AKTUALIZACE - Roxette si v novém vydání hitparády rádia Relax příjemě polepšili. V minulém kole byl song "She´s Got Nothing On" představen mimo top 20 jako novinka. V aktuálním pořadí již Roxette obsadili 14.místo. Opět můžete pro Roxette hlasovat na www.radio-relax.cz . Rádiu Kiss Delta Roxette i nadále vévodí na prvním místě. I zde můžete hlasovat na www.kissdelta.cz . V hitpadádě rádia Contact jsou Roxette na bronzové příčce. Hlasovat můžete na www.rcl.cz 

Roxette vstupují do oficiální slovenské singlové hitparády. Jako novinkový song "She´s Got Nothing On" debutuje v Top 100 na 76. příčce. V ČR se singl momentálně pohybuje na 113. místě. Co se albových výsledků na Slovensku týče, prozatím tyto data nejsou k dispozici. Další příznivá zpráva ohledně prodeje alba přišla ze Španělska, kde je album "Charm Shool" na příjemné 14.pozici.

Zdroj: IFPI, Roxetteblog

/25.února 2011 19:55/


EMI - Roxette ovládli trh v Čechách!                              

AKTUALIZACE: 

Po prvenství v albových hitparádách v Německu a České Republice, se do seznamu přidává nově i Švýcarsko.

Belgie - #27 , Německo - # 1 , Holandsko - #21 , Švédsko -  #2 , Finsko - #34 , Norsko -  #26 , Austrálie - #49 , Česká Republika # 1 , Rakousko - # 2 , Švýcarsko- # 1 , Španělsko - #14 , Maďarsko - #19 , Polsko - #16 , Itálie - # 45 , Dánsko - # 11

Česká pobočka vydavatelské firmy EMI  se pochlubila se svým "koněm ve stáji".

Skupina ROXETTE má momentálně nejprodávanější album v Čechách. V aktuálním vydání oficiální IFPI hitparády figuruje jejich nové album Charm School na prvním místě.Posledních devět týdnů měla tuzemská prodejní hitparáda pokaždé stejného vítěze. Nejvyšší příčku okupovala od vydání desky Banditi di Praga skupina Kabát, která si udržovala slušný náskok před konkurencí. Nyní Kabáty na vrcholu střídá populární duo ze Švédska. Roxette potvrdili, že patří dlouhodobě k nejžádanějším interpretům u nás. Novinku Charm School vydali po desetileté pauze. Zatím poslední studiovku Room Service měli na jaře 2001. O rok později se stáhli do ústraní, když byl zpěvačce Marii Fredricksson diagnostikován nádor na mozku. Přestali koncertovat, dvacáté narozeniny oslavili "jen" souborným vydáním kolekce The Rox Box a výběrem největších hitů. Zahráli si až v roce 2009 na akci Night Of The Proms, kde společně vystupují hvězdy pop-music a vážné hudby. Koncem loňského roku vyhlásili plán koncertovat, nyní vydali nové album.Desku Charm School avizuje singl She's Got Nothing (But The Radio), který je tento týden 113. nejhranější písní v českém éteru.V Praze Roxette zahrají 5.6.2011, o den později se představí také v Košicích, 27.6. pak navštíví Ostravu...

  
 
Zdroj EMI music.cz
 
/22.února 2011 23:28/

Roxette jsou nejprodávanější v ČR!                                                                                

Roxette dokázali něco, co se kde komu nepodaří. Možná někdo ani nevěřil, že by nové album vůbec zabodovalo. Opak je ale pravdou a Roxette si to namířili z nuly přímo na první místo oficiální hitparády ČR. Doufejme, že tato informace "nakopne" místní rádia a začnou si nových Roxette konečně všímat!EMI zveřejnila i novou promo fotografii Roxette. Nutno říct, že se podařila :-)

 

 Zdroj: Roxetteblog, IFPI

/22.února 2011 21:40


Aktuální pořadí prodejnosti "Charm School"                                                               

Belgie - #27 , Německo - # 1 , Holandsko - #21 , Švédsko -  #2 , Finsko - #34 , Norsko -  #26 , Austrálie - #49 , Česká Republika # 1

Další země budou postupně přidávány.

/22.února 2011 9:36/


Roxette ovládli Německo!                                                                                               

Návrat Roxette je v německy mluvících zemích více než úspěšný. V Německu debutovalo novinkové album "Charm School" na prvním místě  albové hitparády, což je nejlepší výsledek od roku 1992, kdy první místo dobylo album "Tourism". Do albové Top 100 se rovněž vrátila pět let stará kompilace hitů "A Collection Of Roxette Hits". V Rakousku debutovalo novinkové album na druhém místě, stejně jako právě "Tourism". Singl "She's Got Nothing On" vyskočil v Německu na 12. místo, což je nejlepší výsledek od singlu "Sleeping In My Car", který byl v roce 1994 jedenáctý. V Rakousku vyskočil singl dokonce na 9. místo, což je také nejlepší výsledek od "Sleeping In My Car", který skončil šestý. Výsledky by měly být oficiálně potvrzeny během zítřka.

Pozitivní zpráva přišla také z Austrálie. Album "Charm School" se tam dostalo do Top 50, což se nepovedlo žádnému albu od "Crash! Boom! Bang!".

Zdroj: Roxroom

/22.února 2011 8:51/


Roxette získali zlatou desku!                                                                                          

Roxette po necelém týdnu prodeje nového alba "Charm School", získali ve svém rodném Švédsku zlatou desku za prodej více jak 20 000 kopií nového alba.

Zdroj: musikindustrin.se

/21.února 2011 9:53/


Exluzivní rozhovor s Roxette na TV4                                                                               

Exluzivní rozhovor s Roxette, odvysílá zítra ( sobota 19.2 ) švédská televize TV4. Interview se natáčel před několika dny ve zkušebně, kde probíhají přípravy na blížící se světové turné. Většinu rozhovorů poskytuje především sám Per bez Marie. Nyní ale bude přítomna i Marie a proto, kdo má možnost, nenchte si tento dokument ujít. Pořad bude rozdělen do dvou časů, první část bude odvysílána v 9:37 a druhá v 10:18. Rozhovor bude po odvysílání dostupný i na internetových stránkách televize.

Dostupné jsou také první výsledky prodeje nového alba " Charm School" v různých zemích.

Švédsko #2, Španělsko #2, Nizozemí #21,  Norsko #26, Belgie #27 , Finsko #34 , 

Zdroj: TDR, Roxetteblog

/18.února 2011 19:43/


Podpořte Roxette v dalších hitparádách                                                                        

Po vlažném vstupu nového singlu " She´s Got Nothing On" do českých rádií, se snad zdá, že si naše "pomalá" rádia songu konečně všimla a nasazují song do dalších hitparád. Po úspěšném účinkování songu v hitparádě rádia Kss Morava, kde několik kol držel příčku nejvyšší , nyní Roxette pro změnu drží první místo rádia Kiss Delta. Nově se Roxette probojovali do dalších rádiových hitparád stanic Contact a Relax. Hlasovat lze i v žebříčku serveru ujdeto.cz . Na všech zmíněných místech, lze aktivně hlasovat. Podpořte tedy Roxette zde: www.kissdelta.cz , www.radio-relax.cz , www.rcl.cz , www.ujdeto.cz

Zdroj: Kissdelta, Relax, Contact, ujdeto.cz

/17.února 2011 21:12/


"No One Makes It on Her Own" - je to příští singl?                                                      

Podle Chilské EMI by se druhým singlem Roxette měla stát i druhá v pořadí na albu píseň "No One Makes It On Her Own". Bylo by to zřejmě pro většinu fanoušků překvapení. Většina si totiž jako druhý singl přeje písně "Way Out", nebo "Speak To Me".

Další, pro většinu fanoušků skvělou zprávou je naznačení plánů Roxette i na rok 2012. Podle Perových slov by mohlo světové turné pokračovat i v příštím roce. Per hovořil o dalších 25 koncertrech, jejichž část by se mohla odehrát opět v Německu. Zřejmě ale bude záležet zejména na Marii, jak se bude po již ohlášeném turné cítit.

Zdroj: Roxetteblog

/17.února 2011 19:17/


Polský koncert vyprodán!                                                                                               

V pořadí již desátý koncert v rámci světového turné je dnešním dnem beznadějně vyprodán. Do seznamu vyprodaných show se dnes zařadila polská Varšava, kde je pro Roxette připravena hala Torwar s kapacitou 8 000 lidí.  Do seznamu vyprodaných koncertů dále patří vystoupení v Norsku, Brazílii, Argentíně, Německu , České Republice a čtyři v Jižní Africe.

AKTUALIZACE: Interview s Roxette

Zdroj:Youtube, TDR

/15.února 2011 21:11/


iTunes Charts - Roxette mají velký úspěch!                                                                  

Roxette slaví s novým albem velký úspěch. Dokazují to výsledky iTunes hitparád v jednotlivých zemích. Zde je podrobný výpis:

Německo - No. 1 (BV) / Rakousko - No. 3 (BV) No. 6 (DX) No. 8 (Roxette hits)  / Belgie - No. 9 (BV) / Dánsko- No. 8 (BV) / Finsko - No. 4 (BV) / Itálie - No. 6 (BV) / Lucembursko - No. 2 (BV) / Norsko - no. 9 (BV) / Španělsko - No. 10 (BV) /  Švédsko - No. 1 (BV) No. 10 (DX) / Švýcarsko - No. 2 (BV)

(BV) - bonus verze

(DX) - deluxe verze

Zdroj: iTunes

/ 14.února 2011 11:54/


Hodina s Roxette ná Óčku                                                                                               

Zítra, tedy v pondělí 14.2. odvysílá česká hudební stanice Óčko hodinový klipový pořad věnovaný skupině Roxette. Můžeme očekávat, že uvidíme nejslavnější songy včetně nového "Sheś Got Nothing On". Pořad začíná v pravé poledne a zopakovat si jej můžeme v sobotu 19. února taktéž ve 12:00.

Zdroj : iDnes.cz

/13.února 2011 18:26/


Roxette vystoupili v pořadu "Vetten,Dass?"                                                                  

Roxette v sobotu večer vystoupili v pořadu německé televize ZDF "Vetten,Dass". Jak už to u televizních show bývá, zpívalo se na playback. Roxette zahráli namixovanou směs svých největších hitů, včetně nového "She´s Got Nothing On (But The Radio). Podívejte se na VIDEO

  

 Zdroj: Youtube, ZDF

/13.února 2011 0:22/


Amazon.de - Roxette raketově v Top 10                                                                       

Nové album Roxette "Charm school" je teprve pár hodin v prodeji a už boduje v hitparádových žebříčcích. Například na němckých stahovacích stránkách Amazon.de Roxette debutují s novým albem přímo v první desítce. Najdeme zde obě verze alba . Na #10 verze deluxe a na pozici #7 klasická verze bez "živého" bonusu. I v jiných zemích Roxette již bodují. Prozatím známe výsledky z  iTunes charts: #1 Švédsko, #2 Finsko, Šapnělsko a Švýcarsko, #3 Německo, Rakousko a Belgie, #4 Lucembursko, #5 Itálie a #7 Norsko.

Zdroj: Amazon.de, Facebook
/12.února 2011 0:17/


Po 10 letech vychází nové studiové album Roxette                                                     

 

AKTUALIZACE: Podívejte se na záznam interview z ranního vysílání německé SAT1. Per zde propagoval právě vycházející album Roxette "Charm School". VIDEO

Neuvěřitelných deset let uběhlo od vydání poslední studiové desky Roxette. V roce 2001 jsme se radovali z alba Room Service a poté z evropského turné, které nezapomělo ani na Prahu. Nikdo netušil, že je to na dlouhou dobu to poslední, co Roxette pro své fanoušky připravili. Osud zasáhl v podobě nemoci, se kterou Marie statečně bojovala, tudíž v následných letech o Roxette nemohla být ani řeč. Marie ale stále věřila, že se k Roxette jednou vráti! Nikdo však netušil kdy to bude. Dlouhá léta běžela bez jakékoliv informace o znovuobnovení Roxette a mnoho médií již o skupině mluvila jako o bývalé. Zlom nastal, když Per cestoval po Evropě se svým sólovým projektem "Party Crasher". Při jednom vystoupení v Holandsku si Per pozval Marii, aby si zazpvali alespoň dvě písničky Roxette. Tehdy šlo o písně "It Must Have Been Love" a " The Look". Když Marie vstoupila na pódium, ovace publika byly neuvěřitelné a spontální. Mnoho fanoušků neudrželo slzy dojetí a byli šťastní, že opět vidí slavné duo opět společně. To byl startovací moment, kdy se Marie rozhodla, že s Roxette má ještě plány! Poté se kolotoč událostí začal roztáčet a následně na sebe nabalovat další projekty již opět pod značkou Roxette. Prvním velkým znovuzrozením Roxette byla série koncertů "Night Of The Proms", kde si Roxette v několika velkých show zahráli pět svých největších hitů. Už tehdy si Per s Marií pohrávali s myšlenkou, že by natočili nějaký nový materiál. Z myšlenek se stala realita a Roxette se pustili do práce! Dalším velkým připomenutím Roxette bylo letní miniturné čítající šest velkých koncertů v rámci různých festivalů, ale i samostatných show kapely. Ohlas byl i zde naprosto fantastický a Roxette to dodalo další jistotu, že nové album prostě chtějí! Po ukončení letních koncertů se Per s Marií zavřeli do nahrávacího studia a v plném nasazení rozjeli práce na nové desce. Výsledek můžete ochutnat právě dnes 11.února 2011, kdy nové album "Charm School" vstupuje na trh.

 

Zdroj: Youtube

/11.února 2011 10:34/


Interview s Roxette                                                                                                         

Podívejte se na 4- minutové video, které uveřejnil internetový web PULS4. Jedná se o krátký sestřih z interview s Perem a Marií proložený ukázkami starších videoklipů Roxette, ale také záběrů z dob, kdy Marie bojovala s nemocí. Dále můžeme vidět i zákulisí natáčení nového videa k "She´s Got Nothing On". Celý záznam je předabován do němčiny, ale původním jazykem rozhovoru je rodná švédština.

VIDEO : ZDE

Zdroj: puls4.com

/11.února 2011 0:15/


 Roxette zahrají na turné 25 písní                                                                                   

Per Gessle v dnešním rozhovoru pro švédské rádio Mix Megapol prozradil několik detailů o připravovaném turné, které startuje již koncem tohoto měsíce. Roxette během show mají v plánu odehrát 25 písní, z toho by mělo zaznít 5 písniček z nového alba " Charm School". Jak Per prozradil, momentálně právě těchto pět písní nacvičují pro živé vystoupení. Dále podotkl, že turné bude hlavně o prověřených hitech Roxette, které všichni dobře znají.

Další skvělou zprávou je fakt, že Roxette po dlouhých 17-ti letech vstoupili s novým singlem " She´s Got Nothing On ( But The radio)" do německé singlové hitparády. Song vstoupil do hitparády na 18.místo .  Poslední počin Roxette, který se usadil v TOP 20 byl v roce 1994 singl " Sleeping In My Car " z alba " Crash! Boom! Bang! ".

Závěrem ještě jedna informace. Nové album "Charm School" bude vydáno 29.března v Kanadě. Oznámila to kanadská pobočka EMI. Prozatím není jasné, zda se bude jednat pouze o standartní verzi alba, nebo i zde bude k dostání verze deluxe s živým záznamem koncertu z loňského roku.

Zdroj: Roxetteblog, TDR

/8.února 2011 20:32/


Per Gessle hostem na SAT.1                                                                                         

Per Gessle bude 11. února hostem německé televize SAT.1 v pořadu "Frühstücksfernsehen". Per jménem celé skupiny Roxette, zde bude propagovat právě vycházejíví nové album "Charm School". Pořad se vysílá v době od 5:30 do 10:00 .

Zdroj: Roxetteblog

/6.února 2011 14:57/


T-music - Roxette 2011 Milé retro? Nejen to.                                                                

Přečtěte si další recenzi nového alba Roxette "Charm School". I zde je hodnocení velmi pozitivní.

Roxette není třeba představovat - hity, které vyprodukovali na konci osmdesátých a začátku devadesátých let, dřímají v pokladnici hudebních klasik do dneška. Přesto byl jejich comeback velkou neznámou. Na jedné straně stála mnohokrát převyprávěná pohádka o neslavných muzikantských návratech, na druhé pak samotný pojem Roxette, který chtě nechtě v hudebním světě něco znamená. Je tedy nová deska Charm School dalším z mnoha křečovitých výletů do minulosti? Ke smůle všech paleontologů - druhohory se nekonají. 

Přestože vychází deska Charm School až víc jak za týden, většina fanoušků ji má už pár dnů ve sluchátkách. t-music magazín vám tak jako první přináší podrobnou recenzi.

Když dávali před deseti lety lékaři zpěvačce Marii fredriksson pětiprocentní šanci na přežití, málokdo očekával, že by se severská továrna na hity ještě někdy rozjela. Zázraky se ale dějí a v roce 2011 se Roxette vrací na scénu. Co je sympatické - jde o comeback se vším všudy. I kdyby švédská dvojka vydala další z mnoha bestofek a vyrazila kásnout na turné, nikdo by jí to nemohl mít za zlé. Přesto se kapela rozhodla vydat nový materiál... Příživničení ze starých hitů si tedy můžete odškrtnout hned v úvodu. Zásadní otázka zní: Mají Roxette v dnešní době ještě co říct? Dokonalou odpověď poskytuje jak jinak než samotné album... 

Roxette se do uší posluchačů zapsali jako zruční autoři nesmrtelních balad (Listen To Your Heart, It Must Have Been Love) i power popových melodií (Joyride, The Look, How Do You Do!) - a své tvůrčí schopnosti zůstávají věrní i na Charm School. Ba co víc, jejich bilance je zde obdivuhodně vyrovnaná, pomalé vs. rychlé - šest ku šesti. O tom, že je kapela ve formě, svědčí už úvodní song Way Out. Klasický otvírák zachycuje Roxette v poloze dobrou náladou načichlých kytarových popíkářů s čokoládovými tyčinkami v batohu. Alfou a omegou je tu Gessleho schopnost napsat hit na první dobrou: silná melodie, chytlavý refrén a je vymalováno. Druhá píseň a první balada No One Makes It On Her Own potvrzuje, že ani tady kapela neztratila. Po pomalejším začátku jemně graduje, piáno postupně doplňuje elektrickou kytarou a sbory, kýč a cukr však dávkuje s rozvahou. Tohle všechno by ale nefungovalo bez Marie Fredriksson - rozsah jejího hlasu se sice s přibývajícími léty zmenšuje, mimořádná barva a uhrančivá interpretace však zůstávají.

Třetí v pořadí je rádiový vlajkonoš She's Got Nothing On (But The Radio), taneční electro-pop s prvky funky, to celé hozené do retra aneb útok na mladší generace. Nejpovrchnější skladbě na albu se nedá upřít jedno: tah na branku. Následuje vrchol desky. Temná power balada Speak To Me fascinuje na Roxette až překvapivě tísnivou atmosférou - rafinované mezihry, velkolepý refrén, znamenitě umístěné party klavíru a bezpečně nejlepší výkon Marie Fredriksson na albu. První slabší chvilku si kapela vybírá v komorní záležitosti I'm Glad You Called, u které se příjemná jednoduchost obrací směrem k unylosti. Přestože obvykle akustika Roxette sluší, tady jednoduše postrádá potřebný šmrnc. Reputaci vylepšuje následná píseň Only When I Dream - ta má oproti svému předchůdci energie na rozdávání. Gessle opět potvrzuje pověst talentovaného hitmakera, skladbu dokonale stupňuje - odpočívá v depu, finišuje v cílové rovince... Když k tomu připočítáte perfektní hlasovou symbiózu Pera a Marie, duet par excellence je na světě. Rozvernou oddychovkou a prvním výletem do Liverpoolu šedesátých let je píseň Dream On. Když takovouhle věc posloucháte, venku prostě nemůže pršet - ideální „piknikovka" v tom dobrém slova smyslu. Přiostření přináší pecka Big Black Cadillac, která se, aspoň co se týče počtu koní, rozhodně nemíjí svým účinkem. Masivní zvuk a nasamplovaný podklad říznutý kytarami potvrzuje, že aspoň jednu úchylárnu si Gessle na desce prostě prosadí - ale kdo by se občas neprobudil se žvejkačkou ve vlasech...

Následuje uklidňující výlet do údolí šepotu a slz. Balada In My Own Way alias Crash!Boom!Bang! druhého tisíciletí je v podání Marie dechberoucí zpovědí, které, ať chcete nebo ne, uvěříte. Desátým v řadě je song After All, další výlev zapáleného hudebního entomologa - akorát namísto kvartetu je duo a bez krovek. Mimochodem - úžasná reklama na pomeranče! Velké finále přichází s předposlední písní Happy On The Outside. Balada si své slabší chvilky vybírá ve fádních slokách, naopak díky pompéznímu refrénu podkreslenému okouzlujícími party klavíru à la Chris Martin patří k tomu nejlepšímu na desce. Poslední skladbou je další pomalá záležitost Sitting On The Top Of The World, bezkonkurenčně nejméně povedená píseň evokující shodou okolností podobně navícový závěrečný song Perfect Day z alba Joyride. Tady se dá těžko něco konkrétního vytýkat - skladba bez nosného motivu měla setrvat ve fázi myšlenky.

Chytlavé melodie, silné refrény, rafinované mezihry a dokonalá symbióza mužského a ženského hudebního já - definice značky Roxette není žádnou velkou neznámou a stejně jako na ní Per Gessle a Marie Fredriksson stavěli před dvaceti lety, staví na ní i dnes.

Hranice mezi vykrádáním sebe sama a uctíváním zavedených hodnot je sice záležitost subjektivní, Roxette se však na albu k prvnímu zlozvyku rozhodně nepřiklánějí. To byste za vykrádání mohli považovat Muse a jejich opakované kytarové exhibice nebo Coldplay s pianovými variacemi... Roxette jsou prostě Roxette a své jméno reprezentují i po deseti letech ve velkém stylu a se ctí. Jejich škola šarmu je spíš než studeným severským objetím vzrušujícím přitulením se zatajeným dechem i občasnými mravenečky v konečkách prstů.

Zdroj: T- music

/3.února 2011 12:09/


 Pozitivní hodnocení desky "Charm School"                                                                

Hudební časopis Rock & Pop přináší článek, ve kterém hodnotí nový počin skupiny Roxette. Zde je jeho znění.

Nahrávání alba probíhalo na jihu Švédska a ve Stockholmu pod produkcí Clarence Öfwermana a Christoffera Lundquista v koprodukci s Perem a Marií. Deska Charm School představuje velkolepý návrat do formy po 10 letech náročných životních zkoušek. Nebo jak zpívá Marie v jedné z nejvíce kvintesenčních skladeb na albu No One Makes It On Her Own. Své v pořadí osmé studiové album obsahuje dvanáct skladeb a lze nejlépe charakterizovat jako „klasičtí Roxette v moderním hávu“ a to jak od samotného úvodní Way Out, tak po finálovou Sitting On Top Of The World. Roxette se dali znovu dohromady teprve až na pódiu. Bylo to na amsterdamském koncertu v rámci Perova sólového turné Party Crasher, kdy si Per s Marií společně zazpívali hity It Must Have Been Love a The Look. Opravdový comeback pak následoval v podobě turné Night Of The Proms, v rámci kterého Roxette vystoupili jako hlavní hvězda před více jak 600 000 diváky v Holandsku, Belgii a Německu.

„V té době jsme začali uvažovat o tom, že bychom natočili nové album, album, které by připomínalo staré dobré Roxette, ale přitom znělo moderně.“ vzpomíná Per. Vyřčená slova nedala na sebe dlouho čekat a hotelové pokoje, ve kterých pobývala kapela během turné, se proměnily v nahrávací studia, v nichž začaly vznikat první obrysy nových skladeb. Práce nadále pokračovaly doma ve Švédsku v průběhu loňského podzimu a začátku letošního roku. Poslech nového materiálu člověku připadá jako cestováním v čase. Zní to jako tenkrát a přitom tak moderně. Sice v mnoha případech je to dobře, ale stane se, že hudba má té moderní róby až moc. Nejnovější pilotní singl She´s Got Nothing On (But The Radio) má všechno, co dělá Roxette jednu z nejhranějších popových kapel: Chytlavé melodie, smysl pro humor a jedinečná kombinace Perova a Mariina hlasu a to celé s nádechem groove. Hudební dějové linky jsou pestré a netrpí sterilitou. Plejáda skvělých melodií, taktéž bujarého i klidného tempa a především hlasové synchronizace a její vyvážení jsou tím správným kápnutím na notu. Dostaví se i standardní ponorková nemoc a sem tam si uděláme své favority, které nebudeme poslouchat dokola, poněvač by jste se z toho zbláznili.

S vydáním alba se duo Marie Fredriksson a Per Gessle rozjedou na světové turné, které odstartují v Rusku. Prozatím turné čítá jednačtyřicet zastávek, mezi které patří koncerty v Brazílii, Jižní Africe, Německu, Švédsku, Řecku, Chile, Argentině nebo Mexiku.
Jeden z koncertních večerů bude samozřejmě patřit i českým fandům, kteří se pražské zastávky dočkají v neděli 5. června 2011 v pražské O2 aréně.

Také nezapomeňte na Delux Edition alba Charm School, neboť bude obsahovat druhý disk s desítkou live tracků, které byly pořízeny během loňských koncertů v Halmstadu, Stavangeru a Petrohradu. Comeback se tedy vydařil na výbornou a pokud vámi protéká popová krev, jistě si novou desku a následný koncert, nenecháte ujít.

Album bylo hodnoceno na škále 1 - 5 číslem 4 , což je velmi slušné.

Zdroj: Rock & Pop

/3.února 2011 10:49/


Nová deska Roxette " Charm School" unikla na internet                                           

Asi se není v dnešní době čemu divit, ale nová deska Roxette "Charm School" unikla stejně jako pilotní singl na internet. Stalo se tak čtrnáct dnů před oficiálním vydáním. Podle prvních ohlasů od fanoušků, kteří neodolali, se jedná o mimořádně povedenou desku. Per prostřednictvím vebových stránek Roxette pozdravil z Londýna a mnohokrát děkuje všem fandům z celého světa za obrovské "vybrace" před vydáním nového alba. Zároveň s Marií vzkazují, že následující rok bude velmi zábavný!

Zdroj: Roxette.se

/30.ledna 2011 18:08/


Promo "She´s Got Nothing On" a "Charm School"                                                  

Na obrazovkách německých televizních stanic jsou k vidění promo videa, poutající na nový singl a nové album. Reklamní spoty rotují na stanicích Pro7, Sat1 a Kabel1. Také německá hudební stanice Viva před pár dny uvedla ve svém vysílání nové video Roxette k singlu, v pořadu věnovaném hudebním novinkám.

AKTUALIZACE: Podívejte se na další TV spoty na nový singl Roxette.


Roxette se představí v další Tv show                                                                           

Roxette se zúčastní další televizní show. Bude se jednat opět o vystoupení pro německé diváky, prostřednictvím televizní stanice RTL. Roxette vystoupí v pořadu "Die Ultimative Chart-Show" ,  který se bude natáčet 22. února v německém Kolíně nad Rýnem a vysílán bude 4. března. Roxette by zde měli přestavit stejně jako na Wetten,Dass..? nový singl "She´s Got Nothing On ( But The Radio). Tuto zprávu oficiálně potvrdila i německá EMI.

Zdroj: Roxetteblog

/25. ledna 2011 23:01/


Roxette přidávají koncert v ČR - zahrají v Ostravě                                                      

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! Roxette přidávají v rámci světového turné další koncert v České Republice. Poté, co se doprodalo posledních pár lístků do Sazka Arény, nyní pořadatelé rozhodli o druhém koncertu. Roxette tak zahrají 27. června 2011 od 20:00 v ostravské ČEZ Aréně. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketpro za ceny od 690Kč - 990 Kč. Kapacita haly je 13 000 lidí.

Zdroj: Musicserver.cz

/24.ledna 2011 10:14/


"Ochutnejte" nové album Roxette                                                                                

Těsně před vydáním dlouho očekávaného nového alba Roxette - "Charm School" se nyní nabízí nedočkavým fanouškům alespoň malá ochutnávka celé desky. Pokud neodoláte,můžete si poslechnout třiceti vteřinové ukázky všech písní z tohoto alba, včetně živých nahrávek z koncertů z loňského roku. Nutno říct, že album zní velmi slibně a vypadá to na klasické Roxette i s živými bubny, jak si tolik fanoušků přálo. I Mariin hlas je na desce velmi silně zastoupen a zní naprosto fantasticky! Nové album vychází ve dnech 11. a 14.února 2011 a bude vycházet ve dvou verzích ( klasic a deluxe). Nebude chybět i vinilová deska.Pokud tedy neodoláte, tak poslouchejte zde: roxette

AKTUALIZACE: Zřejmě opět došlo k tomu, co v případě singlu SGNOBTR. Ukázky nového alba se na internetu opět objevily  ač neměly, tudíž byly v rychlosti smazány. Budeme si tedy muset počkat až na oficiální vydání. Možná je to i dobře :-)

Zdroj: Roxetteblog, Gobuz.com

/23.ledna 2011 10:01/


Roxette vystoupí 12.února v německé TV show                                                          

Roxette 12.února, pouhé dva dny před vydáním dlouho očekávaného alba "Scharm School" vystoupí ve velkolepé německé televizní show Wetten,Dass..? Je to již dlouhých dvacet let, co Roxette v tomto pořadu účinkovali naposledy. Per a Marie zahrají na galavečeru zřejmě nový singl "She´s Got Nothing On ( But The radio). Roxette vystoupí po boku dalších účinkujících, především stojí za zmínku britská skupina Take That. Pořad bude vysílán televizní stanicí ZDF, kdy je zcela běžné, že zmiňovaný pořad sledujé v průměru 8 - 10 milionů diváků. Pokud by se někdo chtěl pořadu zúčastnit osobně, má již smůlu, jelikož jsou vstupenky kompletně vyprodané. Roxette se tak otevírá obrovsá možnost na propagaci nové desky v Německu a také samotného návratu skupiny.

Zdroj: Roxetteblog, ZDF

/21.ledna 2011 22:49/


První recenze nového alba                                                                                            

HLASOVÁNÍ : Stále můžete podpořit Roxette v Kissparádě rádia Kiss Morava. Po několika dnech vedení hitparády Roxette poklesli na 8.místo.Podpořte Pera a Marii na www.kissmorava.cz

AKTUALIZACE: Zítra ráno po osmé hodině, bude Per Gessle hostem ranní show Moroon Zoo na Rix FM. Poslouchat můžete online na  www.rixfm.se

Sergio Staffieri, reportér italského serveru Accordo.it, přináší vůbec první recenzi novinkového alba Roxette "Charm School". Zároveň byly zveřejněny délky jednotlivých skladeb alba, jeho celková stopáž tak činí 40 minut a 52 vteřin, čímž se jedná o nejkratší album Roxette vůbec. 

 1. Way Out 2:45
 2. No One Makes It On Her Own 3:42
 3. She's Got Nothing On (But The Radio) 3:33
 4. Speak To Me 3:41
 5. I'm Glad You Called 2:48
 6. Only When I Dream 3:52
 7. Dream On 3:09
 8. Big Black Cadillac 3:05
 9. In My Own Way 3:30
 10. After All 3:15
 11. Happy On The Outside 3:37
 12. Sitting On The Top Of The World 3:55

"Roxette byli před mnoha lety jednou z nejznámějších poprockových kapel. Přišli ze Švédska a publiku přinesli své epické songy, jako například "It Must Have Been Love" z filmu Pretty Woman.Časem se dvojici Marii Fredriksson a Peru Gesslemu podařilo najít rovnováhu a přinést vše, co jejich hudbu dělalo jejich hudbou; Beatlesácké vlivy, balady převážně pro ženský hlas, rychlé skladby převážně pro mužský hlas (Per Gessle vždy uměl do skladeb propašovat svůj oblíbený nástroj, takže i když zpíval o milování, zněly na pozadí jeho ´crushing guitars´) a zvědavé pastiše, čerpající ze zvuku i atmosféry osmdesátých let.

Od začátku do poloviny devadesátých let přišli Roxette se třemi alby ("Joyride", "Tourism" - které považuju za to nejlepší, co v té době vzniklo, a "Crash! Boom! Bang!), za což budiž velebeni, a poté už, jak se obyčejně stává, už jejich kariéra postupně dohasínala, až téměř skončila.Dnes po deseti letech jsou zpět se ´Školou šarmu´. Gessle je autorem všech skladeb a ukazuje, že aby spojil to nejlepší, je nevyhnutelné kombinovat současný zvuk s retro prvky. Jako vždy střídá skladba pro Marii skladbu pro Pera a kombinace jejich hlasů je v hudbě Roxette stále to nejsilnější. Když Gessle neinklinuje k moderně nebo podbízení se současnému publiku (což dělá například v epizodě "Only When I Dream", elektro-funky "She´s Got Nothing On (But The Radio)" nebo finální "Sitting On Top Of The World"), znovu dokazuje, že je jedním z největších rockových asimilátorů a revizionistů se záviděníhodnými divadelními schopnostmi.Vezměte si například dvě první skladby, "Way Out", kterou zpívá on a "No One Makes It On Her Own", ve které se dívá na Dylanovu Ameriku skrze Harrisonův filter. První začíná v čistě akustickém, téměř až country módu, měnícím se postupně v elektronickou skladbu se skvělými kytarovými party. Druhá skladba, zpívaná Marií, opět s nádechem country, dostává k piánu skvělé Harrisonovské sólo. Dále jsou na albu klasické roxeťácké pecky jako "Speak To Me" nebo "I´m Glad You Called", která ma akustický rytmus, připomínající jejich klasickou "Crash! Boom! Bang!", hlubokomyslná "In My Own Way", nadčasový popík "Dream On" s dvanáctistrunnými kytarami a cembálem nebo klenot britské kytarové školy "After All", která ukazuje skutečnou sílu dua, totiž sílu skladby uvíznout Vám v hlavě a už nikdy ji neopustit."

  Zdroj: Roxroom,TDR

/20.ledna 2011 16:07/  


Roxette v českých médiích                                                                                             

Roxette se pomalu ale jistě dostávají do českých éterů rádií i hudebních televizí. Zřejmě jako vůbec první,začalo nový song hrát rádio Kiss Morava. Zde Roxette dokonce bodují již téměř týden v hitparádě a stále si drží nejvyšší příčku. Podpořit Roxette svými hlasy můžete na stránkách www.kissmorava.cz . Hlasovat můžete každý den a rozdat celkem tři hlasy. Roxette začali brázdit rozhlasové vlny také dalších rádií.Slyšet hlas Marie a Pera lze z rádií Rubi,Černá Hora. Další rádia budou jistě brzy následovat. Například do vysílání se chystá Roxette nasadit i rádio Krokodýl. Nový videoklip rotuje již i českou hudební stanici Óčko.Můžeme doufat,že se objeví i na české verzi hudební stanice MTV.

/17.ledna 2011 19:55/


Nové album Roxette výjde i v Austrálii!                                                                        

Nové album Roxette "Sharm School" s definitivní platností vyjde i v Austrálii. Potvrdil to dnes Mark Holland, A&R z EMI Australia. Album by se mělo dostat na pulty 11.února 2011, jehož propagace bude podporována mnoha médii v zemi. I nový singl "She´s got nothing On" by se měl brzy dostat do éterů místních rozhlasových stanic.

Zdroj: TDR

/17.ledna 2011 15:49/


"Way Out" a "Sitting On Top Of The World" - dva následující singly                       

Kobalt potvrdil informace o podepsání smlouvy s Roxette na vydání nového alba "Sharm School". Album by mělo vyjít po celém světě ( mimo USA ). Z alba by měly kromě stávajícího singlu "She´s got Nothing On ( But The Radio), vzejít ještě další dva singly "Way Out" a "Sitting On Top Of The World".

Zdroj: TDR

/15.ledna 2011 9:51/


Video - She´s Got Nothing On ( But The Radio )                                                         

 

 

Zdroj:Roxette official Facebook

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist